4. märts 1996 kell 22:00

Eesti arvutifirma soomlaste kätte

Systest Plusi tegevdirektor Ants Roose nimetas 56 000kroonise aktsiapaki müügi põhjuseks firma arenguvajadusi.

«Soovime töömahtu kahekordistada ja vajame tehnoloogilist tuge, milleks väikefirma vajadustest ei piisa,» selgitas tegevdirektorina tööd jätkav Roose.

Eestis asuva firma teenustevalikut plaanivad omanikud laiendada lähitulevikus arvutivõrkude ja -süsteemide projekteerimisega ning muude eriteadmisi nõudvate teenustega.

Eesti informaatika fondi asedirektori Tiit Tammiste hinnangul on tegu igati loogilise käiguga. «Ühekordsete remonditööde maht väheneb ja remondifirma ellujäämisvõimalus on garantiiesinduse õiguse saamine,» selgitas ta. «Viimasele pretendeerimine eeldab usaldust, mis oma osalusega firma suhtes on kahtlemata suurim.»

Mitmemiljonilise aastakäibega Systest Plusi ostu võib Tammiste hinnangul pidada väikefirmade kadumise alguseks. «Eestis on üle 250 arvutifirma, seda on ilmselgelt palju,» kommenteeris ta. Tammistu lisas, et väikefirmade allaneelajaks võivad saada lisaks välismaistele arvutifirmadele ka kohalikud suurfirmad, nagu AS Microlink või AS BCS.

ICL Data on teinud Systest Plusiga koostööd juba mitu aastat, tellides arvutustehnika remondi- ja hoolduse allhanketöid. Lisaks sellele on Systest Plus ka iseseisvalt osutanud arvutustehnika hooldusteenuseid ja müünud arvutustehnikat oma klientidele.

Ostutehingu tulemusena suurenevad Ants Roose sõnul ICL Data võimalused pakkuda oma teenuseid Eestis ja mujal Baltimaades. Systest Plusi tegevusaladeks jäävad endiselt arvutustehnika hooldus, remonditeenused, arvutustehnika ja tarvikute müük ning garantiiteenuste osutamine mitmele arvutustehnika seadmeid tootvatele firmale. Systest Plus tegutseb ka edaspidi firmade DAVA ja ICL Data toodete edasimüüjana.

Roose sõnul on ICL oma firmade kaudu pakkunud teenuseid Eestis alates selle aasta algusest, kui Soome koolitusfirma R. Linturi ja Eesti firma ESKO Koolitus asutasid Tallinnas ESKONNet-nimelise arvutustehnikaalase koolitusfirma.

1992. aastal asutatud Systest Plus kuulus varem Eesti eraisikutele. Firma käive on aastas umbes kuus miljonit krooni. Systest Plusile kuulus Äripäeva ja Arvutimaailma arvutifirmade edetabeli andmetel 1994. aasta käibe järgi 47. koht. 1994. aasta käive oli 3,4 miljonit krooni.

Hetkel kuum