5. märts 1996 kell 22:00

Uus isevuukiv segu hõlbustab plaatimist

Adesitali isevuukivat plaatimissegu kasutatakse seina- ja põrandaplaatide samaaegseks paigaldamiseks ja vuukimiseks sise- ja välistingimustes. Eriti praktiline on segu väikeseformaadiliste plaatide paigaldamisel.

Segu valmistamiseks segatakse üks kott (25 kg) kuivsegu ja 6,5--7 liitrit vett ning lastakse segu 10 minutit seista, et siis uuesti segada. Valmis segu võib kasutada järgneva kaheksa tunni jooksul.

Plaaditava pinna ettevalmistamisel soovitatakse jälgida, et pinnad poleks määrdunud nakkumist takistaval viisil (näiteks õlised) ega prügised.

Krohv- ja kipspindu on kasulik töödelda eelnevalt Primer GSiga või mõne teise sarnase vahendiga, mis tekitab kuivamise järel niiskuskindla kile ja parandab ühtlasi nakkumist. Eriti oluline on see kipspindade puhul, kus tuleb takistada kahjulike soolade teket kipsis sisalduvate sulfaatide ja tsemendis sisalduvate alumiiniumi ühendite omavahelise keemilise reaktsiooni tagajärjel.

Segu kantakse ühtlase kihina pinnale hambulise pahtellabida abil. Pinnale kantud segu võib normaalsetes tingimustes plaadi ootel seista kuni 30 minutit ja plaate võib pinnal sättida kuni 60 minutit. Isevuukivat plaatimissegu kulub 2,5--4 kg/m² sõltuvalt aluspinnast ja plaadist.

Ca 190 kr maksva 25kg plaatimissegu puhul on võimalik majanduslikult kokku hoida, kuna 25 kg tavalist segu maksab 175 krooni pluss 5 kg vuugisegu ca 75 kg.

Isevuukiv plaatimissegu ühendab seni vajalikud protseduurid: plaatide paigaldamise kleepseguga ja vuukide täitmine vuugitäidisega.

Hetkel kuum