6. mai 1996 kell 22:00

Statoilil taas uusi teenindusjaamu

Praegu asfalteeritud autoparkla 3500m² krundile tuleb esialgu vaid Statoili teenindusjaam, ütles Allikson. Eelnevalt on Statoil teinud oma teenindusjaamade rajamisel koostööd kiirtoitlustusketiga McDonald's. Allikson ei välistanud, et McDonald's selle projektiga veel ühineb, kuid praegu pole koostöölepingut veel sõlmitud.

Teenindusjaama ehitab AS Wiklar, kellega Eesti Statoil sõlmis paari kuu eest pikaajalise koostöölepingu mitme projekti realiseerimiseks. Endla tänava projekt on esimene koostöö ehitusfirma ja Eesti Statoili vahel.

McDonald's ja Statoil plaanivad Narvas ehitada ühise katuse alla restorani, tankla ja autopesula. Keskus peab valmima tuleval kevadel, kinnitas Allikson. Kuigi lepingut veel sõlmitud pole, on põhimõtteline nõusolek ühise teeninduskompleksi ehitamiseks olemas, lisas ta.

McDonald's Eesti ASist keelduti Narva ehituse projekti kommenteerimast. «Sel aastal ei ole küll Narvas midagi plaanis ehitada,» vastas firma pearaamatupidaja Nelli Sunitsõna.

Narva aselinnapea Mart Aare ütlusel algab ehitus sügisel. Narva linnavalitsus eraldas keskuse ehitamiseks 3500m² maa Tallinna maantee ääres. Krundiga on tutvunud McDonald'si Kesk--Euroopa projektijuht Maciej Krenek ja Rootsi Statoili asepresident Johnny Ohlsson, kinnitas Aare.

Marko Alliksoni sõnul arutavad McDonald'si ja Statoili emafirmade töögrupid praegu keskuse disainlahendust, sest tegemist on eriprojektiga.

Ehituse maksumust Marko Allikson veel öelda ei osanud. Statoili tavapärase teenindusjaama maksumus on umbes 15 miljonit krooni. Kuna ühe katuse alla tuleb kaks firmat, on kulutused suuremad, aga need jagunevad kahe firma vahel.

Alliksoni väitel sõltub Narva tankla-restorani edukusest paljuski McDonald'si ja Statoili edasine koostöö teistes Eesti piirkondades. «Kui Narva projekt edukalt käiku läheb, annab see meile võimaluse minna koos teistesse väikelinnadesse, kuhu bensiinijaama või restorani üksi ehitada ei tasu,» tõdes ta.

Eesti Statoil plaanib veel ühe teenindusjaama ehitust Tallinnas Pärnu maantee ja Vabaduse puistee ristmikul Silikaadi peahoone lähedal. Osa krundiga seotud küsimusi on veel lahendamata ja käesoleval aastal seda valmis ei jõuta, rääkis Allikson. Teenindusjaama krundil olev maa kuulub eraisikutele.

Alliksoni sõnul valmib tänavu Statoilil teenindusjaamadest vaid Endla tänava teenindusjaam ning aasta jooksul Narva oma.

Kokku on Statoilil Eestis kümme teenindusjaama, neist kaheksa Tallinnas, üks Tartus ja Pärnus.

Mc Donald'sil on Tallinnas kaks söögikohta -- Viru tn ja Sõpruse puiesteel ning üks Tartus. Eestisse tehtud investeeringuid ei soovi McDonald's avaldada, samuti mitte tulevikuplaane Eestis.

Hetkel kuum