7. mai 1996 kell 22:00

Pommiähvardused Shelli bensiinijaamadele Poolas

«Selle loo intensiivne uurimine on viidud lõpule. Valitsus on intsidendi pärast tõsiselt mures,» selgitas valitsuse pressiesindaja Aleksandra Jakubowska pressikonverentsil.

Kui andmete analüüs viib järeldusele, et niisugused sündmused võivad tulevikus uuesti korduda, siis rakendatakse kindlasti nende ärahoidmiseks seaduslikke ja organisatsioonilisi meetmeid, kinnitas Jakubowska.

Pühapäeval avaldasid Poola ajalehed varem tundmatu grupi GN 95 kirjad, milles on nõutud Royal Dutch/Shellilt raha. GN 95 võttis endale ühtasi vastutuse 24. aprillil toimunud plahvatuse eest, milles sai surma politsei pommiekspert.

Ajalehed teatasid, et enne plahvatust said nad kaks kirja, milles GN 95 nõudis miljon dollarit. Pärast plahvatust tuli lehtedele kolmas kiri, kus ähvardatakse korraldada Shelli jaamadele uusi rünnakuid, kui Shell ei maksa grupile kahte miljonit dollarit.

Kirjas astutakse välja väliskapitali Poolasse tuleku vastu ning seal on juudivastast retoorikat.

Shelli tütarfirma Shell Polska tegi esmaspäeval avalduse: politsei on oma uuringutes jõudnud seisukohale, et niihästi firma ähvardamine kui ka pommiplahvatus on kvalifitseeritavad kriminaalkuriteona. Samuti aitab politsei Shell Polskal tagada klientide ja töötajate julgeolekut.

Ida-Varssavis toimepandud pommiplahvatus oli esimene välisfirmavastane rünnak Poolas.

Shell Polska on pärast 1992. aastat, mil firma registreeriti, avanud Poolas kokku tosin bensiinijaama. REUTER-ÄP

Hetkel kuum