27. juuni 1996 kell 22:00

Eesti Kütus on nurka surutud

«Maksegraafiku täitmine on äärmiselt raske, aga ma ei ütle, et see võimatu on,» teatas Saks. «Vähemalt on maksegraafik nüüd olemas,» lisas ta.

Maksuameti ja rahandusministeeriumi esindajate kommentaari eile kokkuleppele saada ei õnnestunud, sest kõik antud küsimusega seotud juhtivad ametnikud olid sekretäri väitel komandeeringus.

Üleeile otsustas maksuamet Eesti Kütuse pangaarved vabastada, sest firma esitatud viivisvõla tasumise graafik rahuldas rahandusministeeriumi ametnikke. Eesti Kütus peab vastavalt graafikule tasuma 35 miljoni kroonise võla viie aasta jooksul võrdsetes osades.

Eesti Kütuse juhtkonna varem esitatud maksegraafikuid rahandusministeerium ei tunnista, sest kümneaastane maksetähtaeg on ametnike sõnul liiga pikk.

Miks on riik omanikuna Eesti Kütuse nurka surunud, Toomas Saks kommenteerida ei osanud. Eesti Kütus tegi uue maksegraafiku koostamisel tema väitel suuri järeleandmisi kompromissi saavutamiseks.

«Pärast ajakirjanduses kostnud süüdistusi Eesti Kütuse aadressil on firma ülestöötamise hind väga kõrge,» teatas Saks.

Maksuamet arestis Eesti Kütuse arved kaks nädalat tagasi, sest kaheldi ettevõtte maksevõimes.

Samal ajal algas Eesti Kütuses maksu- ja tolliameti revisjon, et selgitada riigifirma seost illegaalse kütuseäriga.

Tolliameti peadirektor Rein Talvik ja Enn Pant on varem öelnud, et salakütuseäri niidid viivad Eesti Kütusesse. Seni neid väiteid tõestavaid fakte avalikustatud pole.

Hetkel kuum