7. juuli 1996 kell 22:00

Neste müüb ära Borealise aktsiad

Kuna läbirääkimised on salajased, siis levib spekulatsioone Borealise võimaliku ostja kohta õige mitu. Viimati teatas juuni lõpus Bloomberg viitega Abu Dhabis ilmuvale Emirates Newsile, et Neste müüb oma aktsiapaki ilmselt Abu Dhabi rahvuslikule õlikompaniile (ADNOC). Kuid ei Neste ega ADNOC ole nõustunud Bloombergi teadet kommenteerima.

Neste pressiesindaja Matti Saarinen ütles, et Neste ei anna esialgu teateid, kuna läbirääkimised käivad korraga mitme osapoolega ning neil on saavutatud olulist edasiminekut.

Neste teatas juba 18. oktoobril 1995, et ta loobub 50 protsendist Borealise aktsiatest. Borealise asutas Neste 1. märtsil 1994 koos Norra Statoiliga, kuhu nad koondasid oma naftakeemiatööstuse.

Borealis on Euroopa suurim ja maailma viies polüetüleeni ja polüpropüleeni tootja. Neste põhjendab Borealisest loobumist sellega, et naftakeemiatööstus ei kuulu enam tema põhitegevuse hulka.

Muutunud turuolukorras on Borealisest saanud oluline firma ja väärtuslik omand, mistõttu elavnenud läbirääkimistele vaatamata ei ole Nestel selle müügiga kiiret, vaid ta tahab saada korralikku müügihinda.

ADNOC kerkis avalikkuses Borealise tõenäoliseks ostjaks 12. juunil, mil ADNOC ja Borealis rajasid ühisettevõtte, mis ehitab aastas 450 000 tonni tootva polüetüleenitehase.

Tehas peab hakkama andma toodangut aastal 2000.

Ühisfirmast kuulub ADNOCile 60 protsenti ja Borealisele 40 protsenti. Tehase eelarveline maksumus on umbes 800 miljonit dollarit. KL

Hetkel kuum