7. juuli 1996 kell 22:00

Pingpong AA-Õligrupi võlanõudega

See tähendab, et AA-Õligrupi võlanõue on Esoili vastu ja erastamisagentuur ei saa kohustust endale võtta. Agentuuri nõukogu lubas vaidlusaluse otsusega tasuda võlanõude Esoili erastamisest laekuva rahaga.

Hansa Kindlustus omakorda taotleb AA-Õligrupi võlanõudega tehingute keelustamist. Erikaebuse rahuldamise korral ei saa AA-Õligrupp võlanõuet kasutada Esoili erastamiseks tehtud pakkumuses, väitis Hansa Kindlustuse esindaja vandeadvokaadi abi Jüri Ploom advokaadibüroost Heta. Tartu linnakohus keelas AA-Õligrupil tehingud võlanõudega 14. juuni määrusega, kuid tühistas määruse 25. juunil.

Jüri Ploomi sõnul on Hansa Kindlustuse huvi, et võlanõue Eesti Kütuse ja Esoili vastu jääks pankrotistunud Tartu Kommertspangale. «Meid huvitab, et kogu raha, mis pangast välja läks, sinna tagasi tuleks,» teatas ta.

Ploom ei eitanud, et hagi oli esitamisvalmis juba pool aastat ja selle käikulaskmine ajastati Esoili erastamisele.

AA-Õligrupi esindajad on väitnud, et Hansa Kindlustuse taga on Esoili erastamise konkurendid. «Muidugi on meil kontakte, aga olgu see saladus,» vastas Ploom. «Las õlimagnaadid mõistatavad.»

Kaebuse taga on Eesti Talleksi juht Andres Sarri, oli AA-Õligrupi osanik Juhan Kolk veendunud. «Tõmbleb nagu ussike õnge otsas, aga tal pole midagi teha,» lisas ta.

Täna erakorralisel istungil valib erastamisagentuuri nõukogu varasemate kinnituste järgi parima pakkumuse Esoili erastamiseks. Mitme pakkuja hinnangul võib nõukogu segaduse tõttu otsustamise taas edasi lükata ja lahendus ei saabu enne, kui konkurendid AA-Õligrupp ja Coastal Baltica Holding kokkuleppe saavutavad. Mitme sõltumatu allika hinnangul käis AA-Õligrupp 750 mln kroonise viivisnõude välja erastamisagentuuri nõukogu liikmete ehmatamiseks. Et asi segane on, tunnistas mõne päeva eest ka nõukogu aseesimees Ants Leemets.

Hetkel kuum