7. juuli 1996 kell 22:00

Tallinnas kerkib eliitkorterite kvartal

Aluranna sõnul hakkab eliitrajoon esialgsete kavade järgi paiknema Roopa ja Koidu tänavatega piiratud alal. Kassisaba linnaosaks nimetatakse Endla, Tehnika, Koidu ja Paldiski mnt vahelist ala. Ehitatav maja asub Roopa ja Koidu tänava nurgal.

Uus elamu valmib kavakohaselt 1997. a 1. maiks, ütles Alurand. Kogu projekti hinnaks on 17,7 mln krooni, lisas ta. Hoonesse tuleb kaheksa korterit, millest kolmel on ostjad juba olemas, ütles Alurand. Elamispinna müügihind on tema sõnul ligi 15 000 kr ruutmeetri eest ja sõltuvalt suurusest ulatuvad korterite müügihinnad 750 000 kroonist kolme miljoni kroonini. Maja esimesel korrusel hakkavad paiknema kauplus ja büroopinnad, lisas ta.

Uut hoonet ehitab AS Arte, kes osaleb koos kinnisvara arendusprojekti juhtiva ASiga Rooboro ka ehituse rahastamises, ütles Alurand.

Kavandatud linnakust on tänaseks valminud viis Roopa tänaval asuvat elumaja. Alurand ei välistanud ehituse laienemist veel ka Koidu ja Roopa tänaval asuvatele kruntidele.

Kõik plaanid seisavad maa omandiküsimuste lahendamise taga, nentis arendusdirektor. Eliitkorteritega elumajade kvartalisse on plaani järgi kavas ehitada ka ühine parkimisplats, haljasala ning purskkaev, kirjeldas ta.

Kassisaba rajoon koosneb valdavalt 1920. a pärit puumajadest, mis on tugevasti amortiseerunud. Ka viis valminud maja ehitati oma aja ära elanud laudmajade asemele ning lammutustööd tuleb ette võtta ka kavandatud majade ehitamisel, ütles Alurand.

Aluranna hinnangul eelistatakse praeguses Eestis eramaja ostmisele kortereid just kesklinnaligidase asukoha ja väiksemate hooldustööde pärast. Linnast väljaspool asuvate majade ostmine muutub tema sõnul laialdasemaks viie kuni kümne aasta pärast.

ASi Kodumajagrupp direktori Urmas Lauri hinnangul jätkub ostjaid nii korteritele kui majadele. Tiskre valmivas elurajoonis ligineb müüdud majade arv kahekümnele, lisas ta.

Hetkel kuum