11. juuli 1996 kell 22:00

Otepää soosib sportlikku meelelahutust

Vaid neli küsitluses osalenud Otepää ettevõtjat arvasid, et nende kodulinn on õnnetus seisus, selleks et kunagi taas jalule tõusta. Enamik arvas siiski teisiti: linnakülalisel igav ei hakka.

Ärilõunal eelistatakse käia Hermanni pubis, kuna klassikaline soliidne restoran puudub. Tööpartneritega lõunatamisel ei pöörata söögikoha miljööle ja teeninduse tasemele suurt tähelepanu. Peetakse oluliseks, et kõrvallauas ei sumiseks purjus seltskond. Soliidseks lõunaks sobis ka Iiri pubi, kus tänu külastajate vähesusele on võimalik eralduda. Eesti proovikoda ei pelga oma äripartnereid viia pitsabaari Merano.

Argilõunal juhivad samuti ülekaalukalt pubid, Hermanni mõnevõrra Iiri pubist ees. Kohvikute teenindustase ja toidu kvaliteet on kõikuv. Hermannis on suur toiduvalik, vahva aastakümnete taguse elustiili hõnguline interjöör. ASi Ärni majandusdirektor Andrus Kõo soovitaks süüa pitsabaaris, kus toitude maitse on tema sõnul rahuldav ning ooteaeg, 10 minutit, piisav. Nimetati ka ööklubi Riviera.

Sportimisvõimalustega hiilgab Otepää ümbrus. Linnas on tenniseväljakud. Andrus Kõo pakkus suusastaadioni, kus on nii korv- kui võrkpalliplatsid, aga ka tenniseväljak. Jõusaalid on ASi Ärni majandusdirektori sõnul kehval järjel. Aeroobikakeskuseks on kujunenud spordikooli võimla. Viis vastajat soovitasid varuda päeva kanuumatkaks, mida korraldab Pühajärve puhkekeskuses AS Toonus Pluss.

Ööelu keeb Otepääl Night Clubis ja Rivieras. Peaaegu sama populaarsed on ka Hermanni ja Iiri pubi, kuhu koguneb üle 30aastaste seltskond. ASi Estmazservice tegevdirektori Mart Soo sõnul sobib tegelikult ka kesklinna Riviera igas vanuses inimestele. Night Clubis saab lisaks tantsimisele end lõbustada ka piljardiga.

Pereürituste valik tundus vastanuile kesine. Meenutati Otepää päevi ja maailma karikaetappi kahevõistluses, mil toimus lisaks loterii ja kontsert.

Külaliste majutamise suhtes peab Eesti proovikoda nõu Otepää turismiinfo keskusega või Otepää reisibürooga. Firma kiitis reisibüroo informeeritust ja operatiivsust. Soliidsed äripartnerid viiakse pigem Tartusse ööbima. Tartu hotellidest eelistatati Taru ja Barclay hotelli. Vastajad kiitsid siiski Pühajärve puhkekeskust ja Mäha puhkebaasi 6 km kaugusel Otepääst, kus on ka mitmekesised sportlikud vaba aja veetmise võimalused.

Kultuurielu tundus vastajaile ühekülgne, võimalustest lähtuvalt on võetud suunitlus spordile. Meenusid diskoansamblite kontserditurneed, Pühajärve Beach Party Pühajärve pargis, ent ei ainsatki klassikalise muusika kontserti.

Lootustandvam on pilt kunsti- ja teatrisfääris. Otepääl tegutseb rahvateater. Näitused on linnavalitsuse fuajees, Hoiupanga saalis. Näitusmüüke korraldatakse kunstikeldris.

Hetkel kuum