4. august 1996 kell 22:00

Soomlased saavad punapassid

Euroopa Liit andis passe käsitleva määruse välja juba 1981. a. Seda on täiendatud vastavalt uute riikide vastuvõtmisega, viimast korda eelmisel aastal.

Soome, Rootsi ja Austria peavad uued passid kasutusele võtma 1998. a alguseks. Austrias anti esimesed eurovärvi passid välja paar kuud tagasi, Rootsis aga alles planeeritakse seda teha.

ELi nn vanades liikmesriikides on veinpunased passid kasutusel juba pikka aega, kuid värvikirevust jagub sealgi, kuna kehtivusaeg pole veel läbi saanud ka vanadel isikut tõendavatel dokumentidel.

Lisaks värvile muutub ka Soome uute passide tekst. Senisele soome-, rootsi- ja inglisekeelsele tekstile lisandub veel prantsuskeelne tekst.

Uute passide kaanele lisandub tekst Euroopa Liit, kuid Soome vapp säilitab oma koha. Muutumatuks jääb ka passi formaat. Uute passide trükkimine on juba alanud. Sellega tegeleb Setec Oy. Esimesed «katseeksemplarid» peaksid Soome siseministeeriumi jõudma septembri alguses.

Passi hind uute dokumentide kasutusele võtuga ei muutu. Aastase kestusega pass maksab 220 FIMi, üle aastase kestusega pass 200 FIMi. Enamik soomlasi taotleb passi 10 aastaks. STT-ETA

Hetkel kuum