15. august 1996 kell 22:00

Paleemängud

Pooleliolevast rohtukasvanud hoonest Tartu kesklinnas Lille mäel tõotab kujuneda valimisvõitluse üks tallermaa. Juba on nii üks kui teine poliitiline jõud avaldanud arvamust uue administratiivhoone vajalikkuse kohta. Teravmeelsed tartlased on haldushoone ristinud Lille mäe lossiks ning arvutanud välja, et selle ehitamiseks peab iga Tartu pere loovutama ühe kuupalga. Seega on see Tartu tippbürokraatidele mõeldud hoone üsnagi kergelt rünnatav objekt.

Poliitiliste piikide raginat oli aimata juba hoone ehituse töövõtja konkursi eelkvalifitseerimisel. Komisjoni otsuse peale lubada pakkumise lõppvooru kaheksast osavõtjast viis esitas üks konkursil osalenu, Tartu ehituskonsortsium Lillemäe Group, riigihangete ametile kaebuse. Poolte lepitaja -- riigihangete amet -- tuli oma ülesandega hästi toime ning kompromissi tulemusena kvalifitseeris komisjon eelmisel nädalal Lillemäe Groupi kuuendaks lõpp-pakkumuse esitajaks.

Võistupakkumise korraldaja ja hindamiskomisjoni liikmete rõõm võis olla suur, kui ilmnes, et Lillemäe Group siiski loobub lõppvoorus osalemisest. Ametimehed ei pidanud enam ootama, millal visa üritaja projektdokumentatsioonile järele tuleb, ja said ometi varbad sooja merevette pista. Puhkus kulub marjaks ära, sest jõudu peab koguma järgmiseks katsumuseks, et septembri algul lõpuks ometi võitja välja kuulutada. Tundub, et Lillemäe Groupi loobumise eesmärk oli vaid tõestada mõnele komisjoni liikmele oma õigust ja mitte tekitada Tartu ehitusturul asjatult paksu verd.

Vaieldamatult on haldushoone lähiaja suurim ehitis Tartus. Milliseid mänge hakatakse mängima siis, kui järgmise aasta kevadel kuulutatakse välja rahvusvaheline vähempakkumine haldushoonest ligi kolm korda kallima Tartu ülikooli biomeedikumi ehitaja leidmiseks?

Hetkel kuum