20. august 1996 kell 22:00

Kilomann on maksujõuline

Ajutine pankrotihaldur Li Uiga kinnitas kohtule esitatud aruandes, et Kilomanni varaline seis on piisav panga üle 1,7 miljoni krooni ulatuva võlanõude rahuldamiseks ega pooldanud seetõttu Kilomanni pankroti väljakuulutamist.

Kohtunik Peet Teidearu ütles, et Virumaa Kommertspank ja Peeter Kilomann peavad enne selgeks vaidlema, kes kellele kui palju võlgu on.

Kilomanni väitel on võlausaldaja ehk pank oma raha kätte saanud, ehkki ühtegi sellekohast tõendit ta kohtule ei esitanud.

Uiga väitel on Kilomannil kohustusi enam kui 3,2 miljoni krooni ulatuses, samas on tal vara 2,9 miljonit krooni, millele võib juurde lisada 3,1 miljonit krooni nõudeid Kilomanni võlgnikele.

Teidearu sõnul võeti Kilomanni varalise seisu hindamisel arvesse ka tema 36 000kroonine kuusissetulek firmadest, kus ta tööl on.

Kilomanni pankroti väljakuulutamist ei toetanud ka ERA Pank, kellel on Kilomanni vastu 900 000kroonine nõue.

Virumaa Kommertspangal on õigus kohtuotsus edasi kaevata. Juhul kui otsus jõustub, peab pank esitama hagiavalduse, et alustada vaidlust võlasumma suuruse üle.

Peeter Kilomann on omanikuna seotud ka juba 1994. aastal alanud ASi Primex pankrotiprotsessiga, mis on riigikohtus.

Primexi vastu on Tartu maksuametil nõudeid üle 7 miljoni krooni ja firmal ENIMEX Investment Sevices samuti üle 7 miljoni krooni.

Kilomann ise on jaganud lubadusi, et kõik nõuded rahuldatakse. Maksuameti nõudest tunnistab Primex vaid 90 000 krooni. Primexil oli ka hulgaliselt tütarfirmasid, millest aga enamik on oma tegevuse lõpetanud.

Peeter Kilomann on ka meediategelase Rein Langi äripartner raadioprogrammide tootmisele spetsialiseerunud ASis Popov & Pojad ning Eesti Ringhäälingu ASis. Viimati mainitus on nende kolmandaks kompanjoniks valitsusside direktor Jaak Lippmaa.

Hetkel kuum