Artikkel
 • Kuula
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Lühiuudised

  Erastamisagentuuri nõukogu otsustas rahandusministeeriumi kaudu valitsuselt taotleda erastamisnimekirjas oleva RASi Silmet enne 1995. aastat tekkinud riigimaksuvõlgade kustutamist.
  Erastamisagentuuri nõukogu esimees Andres Lipstok ei osanud eile öelda täpset võla suurust, sest Silmet taotles esialgu kogu riigimaksuvõla kustutamist.
  Nõukogu otsustas aga, et sel aastal tekkinud võla peab firma ise tasuma. Rahandusministeerium peabki kustutamisele mineva võlasumma kindlaks määrama, lausus Lipstok.
  Lipstoki sõnul on enne 1995. a tekkinud võlgade puhul raske määratleda nende päritolu ja tihti on need võlad tekkinud segastel asjaoludel.
  Valitsus on ka varem kustutanud mitme erastamisnimekirjas oleva ettevõtte riigimaksuvõlad. ÄP
  Eesti kommertspankade ettevõtetele ja eraisikutele väljastatud kroonilaenude keskmine kaalutud intress langes juulis.
  Eesti Panga andmeil oli kroonilaenude kaalutud keskmine intress juulis 14,78%, langedes kuu jooksul 0,09 protsendipunkti. Juuli intress on mai rekordmadalast tasemest 0,01 protsendipunkti kõrgem.
  Lühiajaliste kroonilaenude keskmine intress oli juulis 15 ning pikaajaliste oma 14,61%. Pikaajaliste kroonilaenude intress langes madalaimale tasemele pärast rahareformi.
  Kommertspankadest kuu jooksul väljastatud valuutalaenude keskmine kaalutud intress oli juulis 12,20%. BNS
  Iisraeli telekommunikatsiooni investeerimisfirma Telglobe Amsterdam B.V. tegi sissemakse ASi Tallinna Kaabeltelevisioon (TCATV) aktsiakapitali.
  TCATV sõlmis märtsis Iisraeli strateegiliste investoritega lepingu täiendavate aktsiate emiteerimiseks 5,1 mln dollari eest.
  30% Tallinna firma aktsiaid läks lepingu tulemusel Iisraeli telekommunikatsioonifirmade Fishman-Monitin-Katz Group ja Koor Industries tütarfirmade Globes Com Ltd ja Telrad Telecom & Electronic Industries Ltd ühisfirma Telglobe kätte. Firma investeerib järgneva viie aasta jooksul võrgu väljaehitusse üle 500 mln krooni. BNS OMAVALITSUSTE tulud laekuvad
  Kohalike omavalitsusüksuste eelarvete tulude laekumus on praeguse seisuga vastanud prognoosidele.
  Rahandusministeeriumi kohalike eelarvete talituse juhataja Veiko Tammearu ütles, et olukord on rahuldav ning väga suurt mahajäämust tulude laekumuses pole.
  Põhilisi tuluallikaid, üksikisiku tulumaks, oli 1. juuli seisuga laekunud kohalikesse eelarvetesse rahandusministeeriumi prognoosist 44,6% ulatuses. BNS
  Hansa Kindlustus plaanib lähiajal avada esinduse Leedus, ütles kindlustusseltsi peadirektor Olavi Laido.
  Laido sõnul nõuab esinduse avamise otsus kooskõlastamist kindlustusseltsi omanikega. Laido märkis, et seaduse järgi nõuab esinduse avamine miljonidollarist investeeringut Leetu. Ta lisas, et Hansa Kindlustus uurib praegu Leedus turgu.
  Alates aasta algusest on Hansa Kindlustus kogunud preemiaid 13 mln kr ning teinud väljamakseid 0,7 mln krooni ulatuses.
  92% Hansa Kindlustuse aktsiaid kuulub Rootsi kindlustusseltsile Trygg-Hansa ja 8% Eesti Kindlustusele. BNS
  Eesti kommertspankades hoiustatud tähtajaliste kroonihoiuste kaalutud keskmine intress langes juulis.
  Eesti Panga andmetel oli juuli lõpu seisuga tähtajaliste kroonihoiuste kaalutud keskmine aastaintress 6,75%, langedes kuu jooksul 0,44 protsendipunkti võrra.
  Tähtajaliste valuutahoiuste keskmine aastaintress oli juuli lõpus 5,93%. Juuni lõpu seisuga võrreldes tõusis see 0,6 protsendipunkti. BNS
  Kauplemine Tallinna börsil oli kolmapäeval viimastele päevadele omaselt rahulik, suurema käibega olid teist päeva Forekspanga aktsiad ja vabaturul Norma aktsiad.
  Väärtpaberibörsi käive oli kolmapäeval 4,6 mln kr, mis on 1,7 mln kr võrra rohkem kui teisipäeval. Börs registreeris 47 tehingut 69 247 väärtpaberiga.
  Käibelt olid taas enimkaubeldud Forekspanga aktsiad, mille 14 tehingu kogukäive ületas kolm miljonit krooni.
  Teiste pangaaktsiate käibed jäid Forekspangale oluliselt alla. Hoiupanga aktsiate käive oli 391 000, Hansapanga aktsiatel 242 000, Tallinna Panga aktsiatel 237 000 ja Ühispanga aktsiatel 49 000 kr.
  Tallinna väärtpaberibörsi indeks (TALSE) langes kolmapäeval 0,01 punkti ehk 0,01% võrra ja peatus 96,02 punkti juures. BNS
  Tallinna sadamapiirkonna -- pealinna tulevase city -- maksumus pole ideekonkursi võitnud konsortsiumi liikme, advokaadibüroo Heta vandeadvokaadi Kaido Pihlaka sõnul prognoositav.
  Pihlakas selgitas, et maksumuse esialgne suurus võib selguda alles pärast detailplaneeringu koostamist.
  Seni on projektiga seotud instantsid maksumuseks hinnanud 2--4 mld krooni. Ainuüksi projekti käivitamine läheb Tallinna aselinnapea Jaak Saarniidu hinnangul 400 mln ning inseneri- ja teedevõrgu väljaehitamine 400--600 mln kr.
  Konkursile laekus tuntud kinnisvarafirmadelt seitse tööd, tingimused palus endale saata 11 firmat. BNS
  Kolme piimatootja juulis asutatud kontsern Ühinenud Meiereid sai rahvusvaheliselt suurkontsernilt Mars koostööpakkumuse, mille kohaselt võiks Paides toota shokolaadi Milky Way.
  Ühinenud Meiereide juhatuse esimees Aivar Pärgmäe ütles, et Rootsi eksperdid, kes tegid kolme ettevõtte uurimise tulemusel aruande lühi- ja pikaajalistest investeeringutest, tegid ettepaneku hakata Paide piimakombinaadis tootma Milky Wayd, kusjuures toote turustamine ja autoriõigused jääksid Marsile. BNS
  Pankrotistunud kartulitöötlemistehase Lekto teisipäevane lattu seisma jäänud vara oksjon ebaõnnestus, ütles haldur Tiina Mitt.
  Tänapäeval ei saa seda vara enam tootmiseks kasutada, sestap ei pakkunud ka keegi bilansi järgi määratud hinda, lisas ta. Kasutatava inventari väärtus on Miti hinnangul maksimaalselt 20 000 krooni. Ta märkis, et toimkond ootab nüüd igaüht, kes oleks seismajäänud kraamist huvitatud, ja on nõus selle kas tasuta või mõne krooni eest ära andma.
  Lekto tervikvara ostu vastu on huvi tundnud Saksa puitplaaditehas, kes teeb oma otsuse oktoobri lõpuks. Elavat ostuhuvi on Miti sõnul ilmutanud ka kaks Hollandi firmat, mis jätkaksid senist tootmistegevust. BNS
  Erastamisagentuuri (EEA) nõukogu valis välja parima pakkumuse RASi Painküla Tärklisetehas Põlva kartulivarumispunkti erastamiseks.
  EEA nõukogu esimees Andres Lipstok ütles, et nõukogu andis agentuurile volitused lepingu sõlmimiseks.
  Enne lepingu sõlmimist peab Lipstoki sõnul lõppema EEA ja Eesti Panga suurvaidlus tärklisetehase üle. BNS
  Mercedes-Benzi esindaja Eestis AS Silberauto kavatseb Tallinnas Järvel Neste bensiinijaama kõrvale ehitada uue automüügikeskuse.
  Silberauto tegevdirektor Arno Sillat ütles, et esialgu on plaan idanemisjärgus.
  Krunt on ostetud ja lähemal ajal hakkab firma Sillati sõnul mõtlema projekteerimisele. Krundi suurus on üle 9000 ruutmeetri.
  Sillati sõnul on uue keskuse rajamine Mercedesele vajalik, kuna autosid tuleb üha juurde. Silberauto on edasimüüjatele tänavu tarninud umbes sada uut autot, märkis Sillat. BNS
  Eesti Telefon ühendab praegu Eesti-sisest digitaalside ringi Kärdlast Pärnusse Saare- ja Muhumaa kaudu kogumaksumusega 38 mln kr.
  Infrastruktuuri ehitamine ringikujuliselt tagab telefonside ka suurte kaablirikete korral, ütles Eesti Telefoni pressiesindaja.
  Lääne telefonivõrku investeerib Eesti Telefon tänavu lisaks suurtele projektidele 19,9 mln kr. Saaremaale investeerib Eesti Telefon 10,8 mln krooni ulatuses.
  Eesti Telefon arendab Lääne-Eestis klienditeenindust, paigaldab optilist kaablit ning ehitab digitaaljaamu. BNS
 • Hetkel kuum
Marko Pomerants: ratsarünnakuga ei saavuta rohepööret ega -lepet
Kommunikatsioonivaldkonnas toimetav poliitilise kogemusega keskkonnainimene Marko Pomerants kuulas Rakveres Äripäeva loodusressursside aastakonverentsi ettekandeid ja järeldab, et metoodikate maailmast tuleb liikuda päriseluliste selgitusteni.
Kommunikatsioonivaldkonnas toimetav poliitilise kogemusega keskkonnainimene Marko Pomerants kuulas Rakveres Äripäeva loodusressursside aastakonverentsi ettekandeid ja järeldab, et metoodikate maailmast tuleb liikuda päriseluliste selgitusteni.
Musk kergitas oma tehistaibu idu väärtuse 18 miljardini
Tesla juhi Elon Muski tehistaipu (AI) arendava idufirma xAI koguväärtus kerkis 18 miljardi dollarini, kui tuntud riskikapitalistid ostsid ettevõttes kuue miljardiga osaluse.
Tesla juhi Elon Muski tehistaipu (AI) arendava idufirma xAI koguväärtus kerkis 18 miljardi dollarini, kui tuntud riskikapitalistid ostsid ettevõttes kuue miljardiga osaluse.
Articles republished from the Financial Times
Reaalajas börsiinfo
Kohalikud kosmeetikaärid sirutavad tiibu. Ettevõtja: konnatiigis elamise mentaliteedist võiks üle saada Uus artiklisari “Tiir väikeärides”
Ühe jaoks algas kõik isepruunistajast, mida kuskil polnud. Teise jaoks mürgistest liimiaurudest, mis silmi ärritasid. Nüüdseks on neist saanud tõelised maailmavallutajad: kodumaist kosmeetikakaupa võib leida USAst, Dubaist ja üle terve Euroopa ning hoog ei paista raugevat.
Ühe jaoks algas kõik isepruunistajast, mida kuskil polnud. Teise jaoks mürgistest liimiaurudest, mis silmi ärritasid. Nüüdseks on neist saanud tõelised maailmavallutajad: kodumaist kosmeetikakaupa võib leida USAst, Dubaist ja üle terve Euroopa ning hoog ei paista raugevat.
Gasellid
Kiiresti kasvavate firmade liikumist toetavad:
Gaselli KongressAJ TootedFinora BankGBC Team | Salesforce
Uusi turge vallutava Eesti firma toodet jäljendavad nii hiinlased kui britid
Pärnumaal toodetud kännupuurid viisid masinatööstuse Dipperfox Euroopa kõige kiiremini kasvavate ettevõtete etteotsa, kuid ainulaadse toote menu sütitab jäljendajaid Hiinast kuni Ühendkuningriigini.
Pärnumaal toodetud kännupuurid viisid masinatööstuse Dipperfox Euroopa kõige kiiremini kasvavate ettevõtete etteotsa, kuid ainulaadse toote menu sütitab jäljendajaid Hiinast kuni Ühendkuningriigini.
PRIA tüürib kontrolliorganist rohkem nõustavaks ettevõtteks
PRIA värske peadirektor Margus Noormaa on seda meelt, et muutustest ei ole pääsu. Seda enam, et viimased 17 aastat on organisatsioon olnud oma tegemistes üsna stabiilne. Noormaa sõnul ongi tema põhikompetents muudatuste juhtimine.
PRIA värske peadirektor Margus Noormaa on seda meelt, et muutustest ei ole pääsu. Seda enam, et viimased 17 aastat on organisatsioon olnud oma tegemistes üsna stabiilne. Noormaa sõnul ongi tema põhikompetents muudatuste juhtimine.
Marko Pomerants: ratsarünnakuga ei saavuta rohepööret ega -lepet
Kommunikatsioonivaldkonnas toimetav poliitilise kogemusega keskkonnainimene Marko Pomerants kuulas Rakveres Äripäeva loodusressursside aastakonverentsi ettekandeid ja järeldab, et metoodikate maailmast tuleb liikuda päriseluliste selgitusteni.
Kommunikatsioonivaldkonnas toimetav poliitilise kogemusega keskkonnainimene Marko Pomerants kuulas Rakveres Äripäeva loodusressursside aastakonverentsi ettekandeid ja järeldab, et metoodikate maailmast tuleb liikuda päriseluliste selgitusteni.
Peeter Koppel: elektriautode uudsus on kadunud, turuosa on raske edasi võita Kaubandussõjast Hiina tootjatega kaotaksid tarbijad
Elektriautode esialgne vaimustus on hakanud lahtuma, kuna elektriautode kasutusmugavus pole oluliselt kasvanud ning hinnad on oodatust aeglasemalt langenud, rääkis investeerimisspetsialist ja autohuviline Peeter Koppel.
Elektriautode esialgne vaimustus on hakanud lahtuma, kuna elektriautode kasutusmugavus pole oluliselt kasvanud ning hinnad on oodatust aeglasemalt langenud, rääkis investeerimisspetsialist ja autohuviline Peeter Koppel.
Arengutreener Sandra Sillamaa avaldas, kuidas suutis taastuda läbipõlemisest
Kõige olulisem elus on luua üldse selgus, millega ma pean tegelema, rääkis muusik ja arengutreener Sandra Sillamaa, kes kuus aastat tagasi põles korralikult läbi.
Kõige olulisem elus on luua üldse selgus, millega ma pean tegelema, rääkis muusik ja arengutreener Sandra Sillamaa, kes kuus aastat tagasi põles korralikult läbi.
Eestlased ei võta rahatarkust praktikasse just nendel põhjustel
Eestlaste puhul on väga huvitav, et tahetakse muudkui targemaks saada, aga teadmiste praktikasse rakendamine tuleb palju vaevalisemalt, seda ka rahatarkuse puhul, rääkis investor ja ettevõtja Triin Hertmann.
Eestlaste puhul on väga huvitav, et tahetakse muudkui targemaks saada, aga teadmiste praktikasse rakendamine tuleb palju vaevalisemalt, seda ka rahatarkuse puhul, rääkis investor ja ettevõtja Triin Hertmann.