1. september 1996 kell 22:00

Ascar rajab uue Opeli autokeskuse

ASi Ascar tegevdirektori Tõnis Plaani sõnul on Opeli autokeskuse krundi suurus 7200 ruutmeetrit ja kogu projekti maksumus on 20 miljonit krooni.

Plaan ütles, et projekti finantseeritakse pangalaenu ja omavahendite abil. Autokeskuse projekteeritud üldpind on 2000 ruutmeetrit ja ehitise on projekteerinud Arhitektuuribüroo Raivo Puusepp.

Tõnis Plaan lisas, et autokeskus on projekteeritud nii, et vajadusel saaks seda tulevikus laiendada. Esimeses ehitusetapis rajatakse müügisaal kuuele autole ja autoteenindus.

Plaani sõnul hakkab Opeli keskuses esialgu tööle kuni 35 inimest. Järgmisel aastal loodab Ascar Tallinna AS müüa üle kahesaja uue Opeli.

Plaan kinnitas, et Ascari järgmise aasta eesmärk on tõusta Opeli müüjana Eestis turuliidriks ja parandada Tallinnas oluliselt Opelite teenindamise taset.

Ascar Tallinn sai Adam Opel AG täieõiguslikuks diileriks mais, kui Adam Opel International Sales ja Amserv Grupi AS sõlmisid lepingu. Amserv Grupi käes on praegu 75% Ascar Tallinna aktsiaid. Ascar Tallinna suuremaid aktsionäre on ka AS Tulika Takso, kellele kuulub kümnendik firma aktsiatest.

Ascar Pärnu AS, kes esindab Opelit Pärnus, müüs esimese tegevusaastaga 187 uut ja 40 kasutatud autot. Aasta jooksul teenindati 2984 autot.

Ascar Pärnu mullune käive oli 37 mln krooni. Tõnis Plaani sõnul on Ascar Pärnu üks viimaseid suuremaid lepinguid neljakümne uue Opeli müük Tulika Taksole.

Opeli teine diiler Tallinnas on AS Baltmotors, keskusega Pärnu maanteel.

Hetkel kuum