8. september 1996 kell 22:00

Kaubamaja aktsia vabaturul

«Aktsiatega börsile minek on tunnetuslik küsimus. Kohustust ettevõttel selleks ei ole. Nüüd me lihtsalt leidsime, et on paras aeg vabaturule minna,» ütles Peeter Tohver. Edaspidiseid plaane aktsia börsi põhinimekirjas noteerimiseks Tohver ei kommenteerinud. «Ka see on tunnetuslik ja mingeid tärmineid maha panna ei tahaks. Eks aeg näitab,» lisas ta.

Varem on Tohver öelnud, et ei näe börsil mittenoteerimises kaubamaja tööle mingeid negatiivseid mõjusid.

Väärtpaberispetsialistide arvates tingis aktsiaga börsile mineku tõsiasi, et maaklerite peatähelepanu on suunatud börsil kaubeldavatele aktsiatele, sõltumata sellest, kas tegemist on põhinimekirjas olevate või vabaturul kaubeldavate aktsiatega. Teiste ettevõtete aktsiad jäävad paratamatult tähelepanu alt välja. Viimasel ajal oligi kaubamaja jäänud tagaplaanile.

«Seni on ettevõtte börsile tulek mõjunud aktsiale positiivselt ning ilmselt peab see paika ka kaubamaja puhul,» ütles Margus Uudam HF Arendusest. «Tõenäoliselt testivad vabaturul kaubeldavad ettevõtted praegu börsi ning aasta jooksul peaksid nad tulema põhinimekirja. Kui muidugi ei teki tõrkeid informatsiooni avalikustamisel,» lisas ta.

Reedel börsil Tallinna kaubamaja aktsiatega sooritatud tehingute kogukäive oli 923 300 krooni.

Hetkel kuum