8. september 1996 kell 22:00

Mulgi Meier uurib konkurenttööstuste hinda

Koostöövõimalustest rääkimiseks andsid põhjust Tallinna piimatööstuse ja Pärnu Piima ühiselt turustatav odav kilepiim, mis on oletatavalt juba kuu ajaga võtnud Mulgi Meierilt ära 25% kilepiimaturust. Samuti olid arutuse all Tori-Selja piimaühistu konflikt ning võimalik koostöö siseturul ja ekspordis.

Andres Vinni ütles, et teda huvitasid eelkõige konkureerivate tehaste hinnad, odava kilepiima müük teda ei häiri. «Ausalt öeldes ei läinud me kaasa hindade allalöömisega, mis Tallinn tegi,» lausus ta. «Meil suurenes hoopiski hapukoore müük Venemaale, mis annab palju suuremat kasumit kui piim.»

Pärnu piimatoodete kombinaadi peadirektor Tõnis Erm märkis, et kui seniajani omas Mulgi Meier ligi 80% Tallinna kilepiimaturust, siis nüüd on Tallinna piimatööstus mulkidele tugevasti kanna peale astunud.

Tallinna piimatööstus tõi odava kilepiima, mille liitri hulgihind on ligi 30 senti Mulgi Meieri kilepiimast madalam, turule kuu aja eest.

AS Mulgi Meier kuulub Eesti suurimasse piimanduskontserni ASi Ühinenud Meiereid, milles osanikud on ka ASid Põlva Piim ja Paide Piimakombinaat.

Vahetult enne Vinni kokku kutsutud kohtumist puhkes eelmisel teisipäeval konflikt Pärnu Piima omandis olevas Tori-Selja piimatööstuses. Et Pärnu Piim ei olnud Tori-Selja piimaühistu kui rentnikuga enam rahul, tühistas ta ühepoolselt rendilepingu ja sõlmis konkursi alusel uue rendilepingu Pärnu-Jaagupi piimaühistuga. Tori-Selja piimaühistu keeldus aga hoonetest välja kolimast ja soovib algatada kohtuprotsessi Pärnu Piima vastu.

Tõnis Erm, kes veel aasta tagasi töötas KPÜs Tartu Piim, ütles, et Tori-Selja piimaühistu on viimased pool aastat viinud oma piima Mulgi Meierisse ning püüab viimaste soovitusel Pärnu Piima pankrotti ajada. «Me pakkusime Tori-Seljale kohtuvälist lahendit ning esitasime omapoolsed tingimused,» rääkis Erm. «Nemad omapoolset lahendit välja ei pakkunud, vaid nõuavad, et neid jäetaks ruumidesse.»

Ermi sõnul annab Mulgi Meierist Tori-Selja piimaühistu taga märku see, et samal viisil esitas Mulgi Meier mullu pankrotihagi Tartu Piima vastu, esindades piimatootjaid, kellele kombinaat võlgu oli jäänud.

Andres Vinni nimetas Mulgi Meieri rolli piimatootjate nõustamisel ja kaitsmisel ettevõtte aktiivseks osalemiseks Eesti turul. «Ma ütlen veel kord, et ma tahan, et need inimesed, kes mulle piima toovad, saaksid oma raha Tartust ja Pärnust kätte ega peaks 100 000 krooni pärast pankrotti minema,» lausus ta. «Maksku põllumehele raha ära, siis pole vaja relvadega ennast kaitsma hakata.»

Kolme tööstuse koosviibimisel jäädi osalejate sõnul seni veel üldsõnaliseks, kuid lubati koostööküsimuste arutamiseks lähiajal uuesti kokku tulla.

Hetkel kuum