10. september 1996 kell 22:00

Hansapank loob kahjukindlustusseltsi

Jüri Mõis, kes on ühtlasi Hansapanga Kindlustusseltsi nõukogu esimees, märkis, et Hansapanga elukindlustusselts on lapsekingadest välja saamas ja see on loonud võimaluse ka kahjukindlustuse peale mõtlema hakata.

Kahjukindlustusturule tuleku soovi väljendas Hansapank juba aasta tagasi.

Mõis selgitas, et Hansapank ei ole mõelnud kindlustusseltsi luues olemasoleva turu ümberjagamisele, vaid eelkõige uute klientide leidmisele. «Elukindlustusega alustades mõtlesime üksnes uuele turule,» kinnitas Mõis.

Hansapanga Kindlustusseltsi juhatuse esimehe Mart Einpalu väitel on nende pakutava riskielukindlustuse poliisi müük läinud edukalt ning nüüd kavatseb selts tulla turule kogumiskindlustusega.

Einpalu sõnul on kahjukindlustusturule tulek vajalik seetõttu, et kliendid küsivad elukindlustuslepinguid sõlmides ka kahjukindlustustooteid. «Variantidest kahjukindlustust pakkuda on oma firma tegemine kõige kaalukam,» märkis Einpalu.

Eesti Kindlustuse peadirektor Ivar Virkus sõnas, et tema hinnangul on Hansapanga soov kahjukindlustusturule tulla loogiline. «Selleks, et finantsgrupina täispaketti pakkuda, on see täiesti loomulik,» märkis Virkus.

Virkuse ütlusel ei ole aga kahjukindlustusturule tulek nii lihtne protsess, et see võiks tuua poole aasta või isegi aasta jooksul mingisuguseid muutusi turu jaotuses.

Küsimusele, kas Hansapanga uus kindlustusselts võiks saavutada märkimisväärse turuosa analoogselt Sampo Kindlustusega eelkõige oma emafirma klientide arvel, vastas Virkus: «Kogu Hansapanga klientuur on väga tõenäoliselt juba seotud mõne kindlustusseltsiga ning sellisel juhul peaks Hansapank kasutama väga jäika poliitikat, tuues kliente oma seltsi sunnimeetoditega.»

Virkuse sõnul on Hansapanga loodava kahjukindlustusseltsi eelis see, et tal on Hansapanga arvestatav kapitalitoetus. «Julgen arvata, et loodav selts on alles kümnegi aasta pärast,» lisas ta.

Salva Kindlustuse arendusdirektor Raivo Linnas märkis, et tema arvates oleks imelik, kui Hansapank ei kasutaks kindlustusturu ründamiseks ära positsiooni, mis tal täna pangandusturul on.

«Ma ei näe ka mingit põhjust, miks nad ei peaks suunama näiteks kinnisvaratagatiste kindlustamise oma kindlustusseltsi,» rääkis Linnas. «See oli nende seisukohalt ainuõige samm, kindlustusturule aga ebamugav uudis.»

Linnase sõnutsi mõjutab Hansapanga tulek kahjukindlustusturule eelkõige neid seltse, kes on seni nautinud mõne panga tihedalt seotuse eeliseid.

Hetkel kuum