30. september 1996 kell 22:00

Ääsmäe ärikeskuse ostjaks valiti ETK Hulgi

Urmas Tross ütles, et ETK Hulgi oli eilseks pankrotistunud Ääsmäe ärikeskuse eest 6 miljonit krooni tasunud ning et ta esitab veel sel nädalal jaotusettepaneku kohtule kinnitamiseks.

Tross sõnas, et eilse seisuga polnud ükski võlausaldaja pankrotitoimkonna kinnitatud jaotusettepanekule pretensioone esitanud.

Ärikeskuse ostukonkursil osalenud ASi Ääsmäe Terminal juht Andrei Akulistõi kinnitas, et ta õnnitleb ETK Hulgit eduka tehingu puhul, kuid kavatseb kõigele vaatamata Urmas Trossi kohtusse kaevata.

Akulistõi pole enda sõnul rahul ostjafirma valikuga, sest 6. juunil toimunud pankrotitoimkonna koosoleku otsuse kohaselt tunnistati parimaks pakkumuseks Ääsmäe Terminali oma.

Andrei Akulistõi sõnul pakkusid nemad ärikeskuse eest 6,6 miljonit krooni, mille kohta esitati pankrotihaldurile ka Krediidipanga garantiikiri.

Akulistõi väitel oli Tross esimese pakkumuse teinud küll neile, kuid see oleks tähendanud raha ülekandmist ilma igasuguse lepinguta ajal, mil ärikeskuse pangakonto oli pealegi arestimata.

Tross ise on väitnud, et ETK Hulgile langes valik tänu kindlale pangagarantiile, mis tema sõnul puudus nii Ääsmäe Terminalil kui ka ASil Orhidella, kes tegi paremuselt teise pakkumuse. Ääsmäe Ärikeskuse võlakoorem on 11,9 mln krooni. Suurimad võlausaldajad on Ühispank ja maksuamet. Ärikeskuse ehituslik maksumus on Trossi hinnangul kuni 15 mln krooni.

Hetkel kuum