6. oktoober 1996 kell 22:00

Rootslased teevad Tartus haljastuse hiigelprojekte

«Kavatseme rajada Tartusse kompostiväljakud, kus kasutame ära parkidest kogutud puulehed ja linna puhastusseadmete tahked jäägid,» ütles Broni üks omanikke Rolf Ahrling.

Puhastusseadmete vedeljäägid on Ahrlingi ütlusel kavas pumbata spetsiaalsetele väljakutele, kus hakatakse kasvatama energiavõsa.

«Tahame osaleda vanade katlamajade kohalikule küttele üleviimisel ja tuua Eestisse Ida-Euroopa riikidele mõeldud abiraha,» märkis Ahrling.

Broni tegevdirektori Lea Orase sõnul töötab praegu firmas kolm spetsialisti Rootsist, kes aitavad suurprojekte ette valmistada.

Kui suurtest summadest jutt on ja millal rahakraanid avatakse, ei soovinud Ahrling praegu veel öelda. Puid hooldatakse Rootsis teisiti

Rolf Ahrlingu sõnul on puude ja haljasalade hooldamises, taimede valikus ja töömeetodites Eestis ning Rootsis suur erinevus. Seetõttu on suur osa Eesti aiandusspetsialistide koolitusel Rootsis.

Viimaste aastate suuremad tööd on ASil Bron lisaks Tartu parkide ja haljasalade korrashoiule Veski tänava kiriku ümbruse haljastus, Statoili tankla ja McDonald'si kiirsöögikoha kruntide planeerimine ja haljastus, mitme individuaalaia rajamine ja ridaelamute ümbruse korrastamine.

Üks suuremaid töid oli Toomemäele vabaõhukohviku Rotund rajamine. Oktoobri keskel hakatakse koos vetelpäästjatega Tartu südalinna piirkonnas Emajõe põhja puhastama. Maha võetakse mitukümmend seest õõnsat ja murdumisohtlikku puud.

Broni osanikud on Rootsi firmad Ahrling & Östinge ning Johan Larsson & Son.

Hetkel kuum