13. oktoober 1996 kell 22:00

Kiirteest ja ministritest

Täna algab Tartus konverents Tallinna--Tartu kiirteega seonduvatel teemadel. Maavanema Jaan Õunapuu sõnul on lubanud kohale tulla ja sõna võtta riigikogu esimees Toomas Savi, välisminister Siim Kallas, haridusminister Jaak Aaviksoo, teede- ja sideminister Kalev Kukk ja regionaalminister Tiit Kubri. Lisaks osalevad arupidamisel maanteeameti peadirektor Riho Sõrmus, mõned riigikogu liikmed, Harju, Järva, Jõgeva, Tartu, Põlva ja Võru maavanemad, Tartu linnapea ja mitmed ärimehed.

Buss väljub Toompealt, peatub maavanemate pealevõtmiseks Aruvallas, Vaidal, Mäos, Põltsamaa ristil, Kärevere silla juures. Et prominendid tavaliselt bussiga ei sõida, siis on nende istmikele kuni kolmetunnine loksumine pealinnast Tartuni võõras. Küllap paistab Eesti kõige probleemsemaks saanud maantee olukord bussiaknast ka teistsugune kui limusiinide tumedate klaaside tagant.

Nii ministriterohke ürituse võib julgelt kanda valimiskampaania nimistusse. Küllap loodavad enim profiiti lõigata reformierakondlased, aga ka teistel parteidel ja valimisliitudel on ilmselt tuliseks kujuneval mõttevahetusel võimalik punkte saada. Tahaks väga loota, et konverents siiski vaid shõuks ei kujune, sest Tallinna--Tartu kiirtee ehitamine on päevselgelt vajalik.

Siinkohal on paslik meenutada, et elame tõesti kiiresti muutuvas ajas. Alles see oli, kui Äripäev 16. aprillil kiirtee ideed tutvustas. Teede- ja sideministeeriumi osakonna juhataja Jaan Anvelt märkis tookord, et prioriteet kuulub siiski raudtee arendamisele. Kümmekond päeva tagasi kinnitas aga maanteeameti peadirektor Riho Sõrmus, et lähitulevikus algab Tallinna--Tartu kiirtee ehitus ja esialgsete arvestuste järgi kulub tee rajamiseks 2,3 miljardit krooni.

Hetkel kuum