31. oktoober 1996 kell 22:00

Rootslased ajavad Läänemaal jõusöödaäri

Farm Plant Eesti tegevdirektori Leo Virta sõnul soovib ettevõte tegeleda Eestis jõusöödaäriga, kuna siin on hea vili ja jõusöödalisandite turg on ligidal. Ta lisas, et erinevalt mitmest teisest jõusööta ja jahu tootvatest ettevõttest, kes ostavad oma vilja kokku Ukrainast ja Venemaalt, hangib Farm Plant Eesti vilja kohapealt.

Vilja ja jõusöödalisanditega kaupleva ASi Pomes tegevdirektor Neeme Tilk peab Taebla jõusöödatehast üheks elujõulisemaks Eestis. «Elva tehasega Lõuna-Eestis ei saa nad võib-olla võistelda, aga Läänemaal pole neile kindlasti konkurenti,» väitis Tilk.

Tema sõnul on aga nii Taebla jõusöödatehase kui teiste uute tehaste probleem selles, et eestlased ei ole veel valmis ostma kallist ja kvaliteetset jõusööta.

Lisaks Farm Plantile tegelevad rootsi talunikud Eestis ka tootmisvõimaluste otsimisega piimakontsernile Arla ja konsulteerivad Eesti talupidajate keskliidu liikmeid.

Leo Virta kinnitas, et tulevikus soovivad rootsi talunikele kuuluvate ettevõtete tütarfirmad arendada Eestis tihedamat koostööd.

Taebla jõusöödatehas, mille tootmismaht on 40 000 tonni aastas, annab tööd 18 inimesele. Farm Plant Eesti ostis tehase tänavu aprillis 10 mln Eesti krooni eest.

Farm Plant Eesti tänavuseks käibeks on kavandatud 20 miljonit krooni, järgmisel aastal peab see kasvama 50 miljoni kroonini.

Hetkel kuum