17. november 1996 kell 22:00

Hansapank läheb Venemaale ja Ukrainasse

Jüri Mõisa sõnul eraldab Hansapank Eesti-sisese ja rahvusvahelise pangandusega tegelevad üksused. «Meil tekib kolmekümneinimeseline rühm, kes hakkab panga rahvusvaheliseks muutmise strateegiat ellu viima,» selgitas Mõis. «Hansapank kasvab ja areneb ikka selle jaoks, et Venemaale minna -- Läti ning Leedu on olnud rohkem harjutamiseks.»

Hansapank jaguneb edaspidi Hansapank Eestiks, Hansabank Latvijaks ja Hansaliisinguks. Eestis ühtegi uut juriidilist isikut juurde ei looda. Hansapank Eesti juhatuse esimeheks saab Indrek Neivelt, kes kuulub ka edaspidi Hansapanga juhatusse.

Hiljuti muutis Hansapank oma senist visiooni, mille kohaselt oldi firma, kes pakub finantsteenuseid Balti riikides.

Seni on Hansapank tegutsenud Lätis oma tütarpanga Hansabank Latvija kaudu ning plaanib minna Leedu turule. Hansapanga tütarfirmal, ASil Hansaliising, on tütarfirma Lätis ja Leedus.

Samas on rahvusvahelise valuutafondi (IMF) Eesti esindaja Basil Zavoico hinnangul Hansapanga kasvutempo olnud liiga kiire, mis võib kaasa tuua probleeme riskijuhtimises.

Hansapanga tütarpank Lätis Hansabank Latvija jäi tänavu kümne kuuga enam kui 13 mln krooni suurusesse kahjumise.

Jüri Mõis selgitas, et tegemist on pigem raamatupidamisliku kahjumiga. Tema kinnitusel on Hansabank Latvija väljastanud endiste omanike ajal liiga suuri laene, mis ei ole kooskõlas Läti keskpanga normatiividega. Hansapank plaanib Mõisa sõnul Hansabank Latvia suurlaenud Hansapanka üle tuua.

Hetkel kuum