21. november 1996 kell 22:00

Vaba Maa kahtlased reklaamivõtted

Trükikoja Kruul esimees Tarmo Kruuspan ütles, et temani jõudis koopia kirjast, milles Vaba Maa turvatrükiste peaspetsialist Mart Murdvee teatab oma kliendile, et Vaba Maa on ainuke trükikoda Eestis, millel on rahandusministeeriumi väljastatud turvatrükiste valmistamise litsents.

Valitsuse määruses ettevõtte tegevusalade litsentsimise kohta on kirjas, et litsentsi on tarvis vaid raha, väärtpaberite ja postimaksevahendite trükkimiseks ja vermimiseks, rääkis Kruuspan.

«Ma pole kuulnud, et keegi oleks Toompeal ära sõnastanud, mis asi on turvaline trükis. See on kliendi otsustada, milline trükis on tema jaoks turvaline,» rääkis Kruuspan.

Seadust, mis defineerib turvatrükise mõiste, Mart Murdvee nimetada ei osanud. Ka nõustus ta, et turvatrükiste trükkimiseks eraldi litsentsi vaja ei ole. «Aga meie oleme ainuke trükikoda, kellel on litsents väärtpaberite trükkimiseks,» lisas ta.

Mart Murdvee väidab oma kirjades klientidele, et ainult Vaba Maa trükikojas on täidetud turvatrükistega tegelevale trükikojale esitatud spetsiaalsed nõudmised: spetsiaalpaberi ja -värvide varustamise jälgimine, teadmine turvatrükkimise tehnikatest, turvaline keskkond ja usaldatav personal, tootmise ja materjalide kontrolljne.

«Kas tõesti võib Vaba Maa väita, et ainult neil on turvaline keskkond ja usaldatav personal, vastavad teadmised jne,» märkis Kruuspan. Tema sõnul on mõistetav, et igaüks püüab teha endale reklaami. Aga küsimus on, mil viisil, lisas Kruuspan.

Hetkel kuum