27. november 1996 kell 22:00

Pehme mööbel fuajeesse ja puhkenurka

Mugavalt ja funktsionaalselt sisustatud firmas kulub marjaks ära pehme mööbliga sisustatud nurk, kus külalisega õdus vestelda või töötajatel korraks hinge tõmmata. Büroosisustajatele ülevaate andmiseks palus Äripäev teha puhkemööbli hinnapakkumuse tavabüroosse kahes materjaliklassis -- naha ja riidega kaetud mööbli osas. Pakkumuses esitatud variandid on vaid üks võimalus leida kontorisse sobiv pehme mööbli nurk, kuid ülevaate turul tegutsejatest annab juuresolev tabel vaatamata hinnaerinevustele siiski.

Hinnapakkumuse palusime teha kahekohalise käetugedega diivani, kahe käetugedega tugitooli ja klaasiga ümmarguse diivanilaua (ca 120x60 cm) kohta. Lisaks küsisime infot transpordi maksumuse, garantiiaja ja liisinguvõimaluse kohta.

Pehmet mööblit valmistav AS Aquarius Prosperitas pakub disainer Liis Aarne välja töötatud komplekti, mille kattematerjaliks võib valida naha, mikroplüüsi, kendi või ühevärvilise paksema puuvillkanga. Tabelis antud 2820 krooni maksev laud on kroomjalaga, messingjalaga laud maksab 2970 krooni. Laua valmistaja on Soome firma Hilocx. Tellimus täidetakse kuu ajaga, pakutakse liisinguvõimalust.

AS Datel pakub Soome büroomööbli tootja Martela diivanit ja tugitoole. Klaasiga diivanilaud, mille jalad on kas mustad, pruunid, valged vms, on Taani mööblitootjalt Erik Jørgensen. Mööbli kohaletoimetusaeg on olenevalt materjalist 4--5 nädalat. Ostjal on võimalik sõlmida liisingleping.

ELKE Palivere Puutööstus pakub Itaalia firma Busnelli mööblit. Riidega kaetud mööbli soovija võib valida kuue materjali ja ligi kümne värvi vahel. Riidega kaetud mööbli kõrval võib tellida kunstnahast pehme mööbli. ELKE pakkumuses pole antud laua hinda, kuna oma mööbli hulgas neil ümmargust klaasplaadiga lauda pakkuda pole. Siiski ei pea klient muretsema -- kui on soovi, leiab firma mõne teise tootja pakutava hulgast ka sellise laua. Kõige sagedamini on ELKE Palivere Puutööstus kasutanud Mangide toodangut. Mööbli tarneaeg on 4--5 nädalat, võimalik on sõlmida liisingleping.

ETK Mööbli ühes pakkumuses on antud kolmekohaline diivan koos tugitoolidega, teises kuuest moodulist koosnev puhkenurk, mis on büroosse sobivam. Et moodulite vahel on lauaosa, ei ole antud eraldi laua maksumust. Mööbli hind sõltub kangast ning pakkumuses esitatud variant on üks odavamatest.

Santor müüb Rootsi firma Kinnarps mööblit. Klaasiga laud on Rootsi firmast Johanson Design. Santor liisinguvõimalust ei paku.

Odava pakkumuse teinud Standard pakub kentkangaga kaetud pehmet mööblit, mille tarnib ostjale 1--2 nädala jooksul. Osta võib mööblit ka liisinguga.

Teine kohalik suurtootja Tarmeko pakub täisnahast kahekohalist diivanit Dower, riidest diivanit Airy, tugitoole Laidy ning diivanilauda Xenia. Ühe koorma transpordi maksumus on Tartu piires orienteeruvalt sada krooni, mujal Eestis arvestatakse transpordi hinnaks 3 krooni kilomeeter. Liisinguvõimalust Tarmeko ei paku.

Suur valik modernset pehmet mööblit, mis enamasti koosneb moodulitest ja on kergesti ümber disainitav, on firmas T&T Mang, kes on pakkunud välja kõige odavama ja kõige kallima komplekti nii kangaga kaetud kui ka nahkmööbli puhul. Liisinguvõimalus on firmas T&T Mang alates 1997. aastast.

Itaalia firma Area Uffico toodangut müüvas ASis Vipex on kliendil võimalik valida nelja katteriidega kaetud mööbli vahel. Värvitoone on sõltuvalt kattematerjalist neljast kuueteistkümneni.

Hetkel kuum