18. detsember 1996 kell 22:00

Metsä-Serla jätkab ostureidi

Metsä-Serla ostab Biberisti paberitehase, mille koguvõimsus on 300 000 tonni aastas ning aastakäive 4 miljardit Eesti krooni. Tehingu tulemusel suureneb Metsä-Serla kvaliteetpaberi tootmine ligi miljonile tonnile aastas, tõstes firma Soome Enso ning Hollandis, Austrias ja Belgias tegutseva KNP-Leykami järel Euroopa suurimate kvaliteetpaberi tootjate hulka.

«Biberist on kahjumiga töötanud juba 1991. a saadik ning vajab korralikku saneerimist. Sellega alustame otsemaid,» ütles Metsä-Serla direktori asetäitja Aarre Metsävirta.

Metsävirta sõnul on kvaliteetpaberiäri aegamööda toibumas, 5--6protsendilised kasvuprognoosid on paremad kui ükskõik millise muu paberiliigi alal.

Myllykoski, mis sügisel sõlmis strateegilise liidu Soome metsaomanike Metsäliittoga (Metsä-Serla emaettevõte), ostab samal ajal Biber Holdingu ajalehepaberivabriku Utzenstorf.

Vabriku võimsus on 170 000 tonni ajalehepaberit aastas ning käive 1,8 miljardit krooni.

Metsä-Serla ja Myllykoski koostöö tähendab ühist müügitegevust. Lisaks kuulub Metsä-Serlale 30 protsenti Myllykoski paberitootmisest Soomes.

Metsä-Serlale on tehing lühikese aja jooksul juba teine suurtehing. Läinud nädalal ostis kontsern UPM-Kymmenelt kartongitootmise.

Metsäliitto kontserni nädalaga ostetud tootmisüksuste käive ulatub kokku 9 miljardi kroonini.

Metsäliitto tuleva aasta käibeks prognoositakse 69 mld krooni, millest Metsä-Serla arvele langeb 53 mld. Mullu oli Metsä-Serla käive 35 mld krooni. DI-AL-KL

Hetkel kuum