13. jaanuar 1997 kell 22:00

Helikopteriga lumes

Toronto/Montreal alates 5400 kroonist Calgary/Vancouver alates 8700 kroonist

Info telefonil (461) 314 22 25 (kalastamine), (416) 314 11 77 (jahindus)

Suusatamishuviliste heli-kopteriga mägedesse sõitmine, seal kopterist mahahüppamine, seejärel mäest laskumine on praegu üks moodsamaid mäestlaskumise stiile. Seda kutsutakse heli-skiing ehk helisuusatamine, millega tegelemiseks on ideaalsed tingimused Kanadas.

Whistler Resort on Põhja-Ameerika populaarseim suusakeskus, asub vaid 75 miili Vancouverist põhjas. See on mandri suurim suusaala: 6998 aakrit suusamaastikku, üle 200 märgistatud raja ning 12 massiivset alpivälja, mille hulgas ka kolm liustikku. Suusakeskuse juurde kuulub kaks Põhja-Ameerika suurimat vertikaalse tõusuga suusamäge: Blackbombi tõus on üks vertikaalne miil 2284 meetri kõrgusele, Whistler tõuseb 1530 meetriga 2182 meetri kõrgusele.

Whistler Resortis on viis eraldiseisvat mägibaasi, mis asuvad üksteisest vaid viie minuti sõidu kaugusel ning on varustatu ülikiirete suusaliftidega, mis välistavad pikad liftijärjekorrad. Samas asub maailma võimsaim kiirliftide võrgustik, mis hõlmab 12 ekspresslifti.

Üksnes tavasuusatamisest huvitatuile sobib ideaalselt Banffi ning Lake Louise'i piirkond, mis asub Calgary lennujaama lähedal.

Majutatakse väga mugavatesse korteritesse või puumajakestesse. Kui Euroopas on tavaks korraldada majutus suusaliftide lähedusse, siis Kanadas majutatakse keskusest välja. Suusabusside kasutamine hotellidest suusakeskusse sõitmiseks on tasuta.

Võrreldes Euroopa suuremate suusakuurortidega on Kanadas ka majutus märksa odavam.

Kanadas suusapuhkusel olles saab proovida ka ühepäevast helisuusatamist, mis maksab ca 4000 krooni ning hõlmab transfeeri Banffist, helisuusatamise (3--4 liftisõitu) Selkirk Tangiers'ga, lõunasöögi, mäestikugiidi ja Ortovox-raadioside lumelaviini puhul.

Kanadasse sõidavad suusatama inimesed, kelle jaoks on tüüpilistes Euroopa suusakuurortides pakutavad sportimisvõimalused ennast ammendanud. Nädal suusapuhkust Kanadas ei maksa rohkem kui nädal ?veitsis.

Põhja-Ameerika suurimas suusakuurordis Whistler Resortis kestab talvehooaeg novembrist maini, suvel suusatatakse kuni augustini.

Kümnepäevane pakett Tallinn--Whistler Resort--Tallinn maksab ca 45 000 krooni, hõlmates ka seitse päeva helisuusatamist. Hotellimajutus sisaldab ka toitlustamist.

Tavaline kümnepäevane suusapuhkus Calgary lähedal Banffis maksab ca 14 000 krooni, sisaldades lisaks transpordile ja majutusele ka seitse päeva suusatamist. Nimetatud hinnad ei sisalda siiski suusavarustust.

Hetkel kuum