16. jaanuar 1997 kell 22:00

Tartu kaubahall erastamiseks valmis

Tartu linnavalitsus kinnitas eile ASi Kesklinna Kaubahall erastamise tingimused, mille järel on kaubahalli erastamine võimalik välja kuulutada paari nädala pärast.

«Kaubahalli rahvusvahelise pakkumisevooru kuulutame välja jaanuari lõpus või veebruari alguses,» ütles Tartu linnavalitsuse välissuhete ja ettevõtluse arengu osakonna juhataja, kaubahalli nõukogu liige Malle Blumenau.

Tema sõnul on kaubahalli erastamine viibinud ka seetõttu, et kuni eelmise aasta lõpuni oli jõus eelmise linnavolikogu majanduslikult põhjendamata otsus siduda investeeringukroon ostuhinna krooniga suhtes 4:1.

Linnavalitsuse eilse otsuse kohaselt on kaubahalli aktsiate müümisel määrav ostuhind.

«Võrdväärsete pakkumuste puhul eelistatakse suurema investeeringu tegijat,» ütles linnapea Tõnis Lukas. «Kui kaks esimest kriteeriumi on võrdsed, eelistatakse ostjat, kes on kohe valmis tasuma ostuhinnast suurema osa.» Malle Blumenau lisas, et kindlasti arvestab komisjon pakkuja äriplaani.

Kesklinna kaubahalli direktrissi Marvi Kibe sõnul on kaubahalliga juba paljud huvilised tutvumas käinud.

«Kui see minu kauplus oleks, hakkaksin rääkima umbes 30 miljonist kroonist,» ütles Kibe võimalikku müügihinda kommenteerides. ÄP

Hetkel kuum