6. veebruar 1997 kell 22:00

Autode müügi- ja teenindusettevõtete Eesti liit (AMTEL), kelle liikmetest enamik ei osale märtsikuisel Motorexi autonäitusel, korraldab samaaegselt näitusega autode kevadnädala Tallinna autosalongides.

17. märtsil algav üritus on kooskõlastatud Motorexi korralduskomiteega ja see ei ole mõeldud Motorexiga konkureerima. AMTEL leiab, et Eesti autoturu väikest mahtu arvestades oleks otstarbekas ühel aastal välja minna näitusele, teisel aastal piirduda aga esitluste jms pakkumisega oma autosalongides. «Viime sellega näituse linna peale laiali,» kommenteeris AMTELi juhatuse esimees Jaak Uudla.

AMTELi liikmetest plaanib Motorexil osaleda AS Asmer ja ehk veel mõni, ka on oma osalemisest teatanud mitmed automüüjad, kes ei kuulu AMTELi. ÄP

Autoosade puudus, mille põhjustas tulekahju ühes kompanii tehases, sundis Toyotat peatama tootmise enamikes Jaapani tehastes.

Toyota teeb ettevalmistusi ajutiste tootmisliinide ehitamiseks Aisim Seiki Co-s, kus nädalavahetusel puhkenud tulekahju hävitas ühe viiest vabrikuhoonest.

Aisim valmistab peaaegu kõik Toyota autodel kasutatavad piduriklapid. Probleemide tõttu ähvardab toodang väheneda umbes 50 000 võrra, kuid Toyota loodab teha kaotuse tasa, töötades nädalavahetustel. AP-BNS

Norma turvavööde peamine tellija Vene juhtiv autotootja Avtovaz valmistas jaanuaris 5000 autot, mis on 1000 võrra plaanist rohkem. Avtovaz loodab tänavu toota rekordilise arvu autosid -- 716 000 --, sealhulgas 26 000 uut VAZ-2110 mudelit.

Analüütikute hinnangul peaks Vene autoturul ruumi veel olema, tänavune läbimüük peaks kasvama 5--10% võrra.

Mullu tootis Avtovaz 680 000 autot ehk 26 000 sõidukit üle plaani. Prime- BNS

BMW Briti tütarettevõte Rover jõudis 1996. aastal esmakordselt 1988. aastast 0,5 mln auto tootmiseni. Roveri müügiedu vähenes siseturul, kus ta realiseeris eelnenud aastaga võrrelduna 7% võrra vähem ehk 232 382 autot. Samas suurenes eksport 5% võrra ning jõudis 54 protsendini kogutoodangust.

Edukamad mudelid olid MGFi sportautod, Discovery ja Range Roveri maastikuautod, 200- ja 400-seeria pereautod. Reuter-ETA

Hetkel kuum