12. märts 1997 kell 22:00

Digitaalne automaatvastaja ei kahise

Siiani valdavalt kasutatavate kassettidel töötavate automaatvastajate puudus on aeglus, kohmakus ja lindi liikumisest tekkiv dünaamiline müra ehk kahin. Dünaamilise müra ärahoidmiseks kasutatakse digitaaltehnoloogiat, kus heli muudetakse numbrite reaks ja salvestatakse infokandjale. Automaatvastaja puhul on info salvestamiseks kasutatud mikroprotsessorit.

Panasonicult on turule jõudnud eraldi seadmena kasutatav digitaalne automaatvastaja KX-TM81BX. Selle seadme võib liita iga telefoni või faksi juurde. See automaatvastaja töötab nii analoog- kui digitaalliinil.

Aparaati võib kasutada kodus; olulist kõnet ei pea telefoni juures ootama. Firmades säilivad kõik kõned, mis on tulnud lõuna või töövälisel ajal. Seade ei võta palju ruumi, ta ei jää ette ka kõige kitsamates oludes.

Panasonicu täisdigitaalne automaatvastaja KX-TM81BXil on mälu kogupikkus 10 minutit, millest 30 sekundit on tervituse jaoks. Kümme minutit katab ära nii kodused kui ka keskmise suurusega firma vajadused, seda isegi puhkepäevadel.

Iga helistaja kõneaeg on piiratud ühe minutiga (praktikas on keskmine pikkus 20--25 sekundit). Teadete kuulamisel abistab helimenüü (ingliskeelne, meeldiv naishääl), mis annab teada kogunenud teadete hulga, helistamise päeva ja kellaaja. Teateid saab kuulata igalt toonvalimisega telefonilt. Selleks tuleb vaid sisestada oma kaugjuhtimiskood (erinevaid võimalusi on 888 kolmekohalist koodi). Kaugjuhitavad on 12 funktsiooni, alates vastaja sisse/väljalülitamisest, kuni uue tervituse salvestamiseni.

Hetkel kuum