26. märts 1997 kell 22:00

Põhjala hea konkurentsivõime

Majanduse konkurentsivõime poolest on maailmas esikohal USA, järgnevad Singapur ja Hongkong. Esikümnesse on tõusnud Skandinaavia riigid, edestades Prantsusmaad ja Saksamaad.

?veitsi rahvusvahelises juhtimise arendamise instituudis IMD koostatud 46 riigi pingereas on Suurbritannia 12. kohal, Euroopa juhtriigid Saksamaa ja Prantsusmaa alles 14. ja 20.

Suureneb Põhja-Euroopa konkurentsivõime -- Soome, Norra ja Taani on esimese seitsme hulgas, järgneb ?veits 8. kohal. Teised ELi riigid jäid Põhjamaadele alla kas kõrgete maksude või jäiga tööturu tõttu.

G7 riikidest oli madalaima konkurentsivõimega Itaalia 35. kohal, jäädes alla 34. kohal asuvale Türgile.

Kõige madalama konkurentsivõimega on arenevad turud. Nimekirja lõpus olevat Venemaad edestavad Lõuna-Aafrika, Poola, Venezuela, Kolumbia, India, Mehhiko, Indoneesia, Kreeka, Ungari ja T?ehhi.

IMD annab igal aastal välja maailma riikide konkurentsivõimet hindava aastaraamatu, mis koostatakse ametliku statistika ning 3000 tippärimehe küsitlemise põhjal. Aruannet kasutavad paljud erafirmad investeeringute planeerimisel ning riskide hindamisel. REUTER-ÄP

Hetkel kuum