31. märts 1997 kell 22:00

Araabia Ühendemiraadid

Araabia Ühendemiraatidesse sõidab Eesti kodanik Eestist Wris Toursi või Soome reisikorraldajate vahendusel. Sel juhul vormistab viisa reisikorraldaja.

Eraviisiliselt tuleb viisa taotleda vaid juhul, kui on sealpoolne kutsuja, kes organiseerib viisa vormistamise kohapeal. Kutsuja saadab viisa ka piirile, kus reisija saab selle kätte.

Viimasena nimetatud võimalust saavad kasutada kahjuks väga vähesed reisijad ning tihti eelistatakse isegi ametiasjade ajamiseks reisipaketti.

Reisipaketti ostes tuleb viisa saamiseks täita üks ankeet ning jätta reisibüroosse passi koopia. Viisa vormistamiseks kulub üks nädal ja selle maksumus peaks sisalduma juba reisipaketi hinnas.

Viisat saab vormistada ka kiiremini. Sel juhul sõltub viisa hind vormistamise ajast, alates 460 kroonist.

Sõites Araabia Ühendemiraatidesse reisipaketiga, vormistatakse grupiviisa, mis saadetakse piirile ning kui reisija saabub lennukiga sihtkohta, ootab ees reisikorraldaja esindaja, kes juhendab rühma, näidates, kuhu on vaja minna ja mida teha. Passikontrolli läbimisel lüüakse reisija passi ainult tempel, mis on märge sellest, et inimene on riiki saabunud. Soovituseks võib öelda, et tuleb jälgida, et tempel tõepoolest passi lüüakse, sest muidu võib tekkida raskusi maalt lahkumisel.

Hetkel kuum