31. märts 1997 kell 22:00

Ühispanga aktsia tõusis üle kümnendiku

Ühispanga aktsia sulgemishind tõusis eile neljapäevaga võrreldes 5,6 krooni ja jõudis 56,5 kroonini. Aktsia oli Hoiupanga 19,9 mln kroonise käibe järel 17 mln kroonise käibega üks turu enimkaubelduid.

HF Arenduse ASi väärtpaberimaakleri Kaur Elviste sõnul hoidis seni üks suur müüja, tõenäoliselt itaallased, Ühispanga aktsia hinna tõusu tagasi. Nüüd, kui müügisurve on möödas, tõuseb hind kiiresti, selgitas ta.

Hansapanga aktsia sulgemishind tõusis 14,25 krooni ehk 5,85 protsenti ja jõudis 258 krooni tasemele.

Forekspanga peamaakleri Tõnu Vanajuure sõnul on turu hinnatõusu taga kohalike investorite ostuhuvi ja müügihuvi puudumine. «Põhjuseks on tõenäoliselt ettevõtete märtsikuu majandustulemuste, eeldatavalt väga heade majandustulemuste ootus,» lisas ta.

Kaur Elviste sõnul ootavad investorid pankade seniste kasumiprognooside ülevaatamist ning vanadel kasumiprognoosidel põhinevad P/E tasemed ei ole enam adekvaatsed.

Väärtpaberibörsi indeks Talse tõusis eile 5,08 protsenti. Äripäeva aktsiaindeks 4,49 protsenti 780,43 punktini.

Äripäeva indeksit arvutatakse alates 7. aprillist 1995, mil indeksi väärtus oli 100 punkti. Indeksit arvutatakse Tallinna väärtpaberibörsil ja vabaturul kaubeldava kaheteistkümne enam kui 100 miljoni kroonise turuväärtusega ettevõtte aktsia sulgemishinna põhjal.

Hetkel kuum