3. aprill 1997 kell 22:00

Tallinn tühistas keskturu erastamiskonkursi

Linnavolikogu pressiesindaja Jakko Väli ütlust mööda pole veel teada, millal ja milliste tingimustega korraldatakse uus keskturu erastamise konkurss.

Keskturu erastamise konkursil osalenud ASi Langren omanik Tiiu Silves ütles, et ta osaleb kindlasti ka uuel turu erastamiskonkursil. «Samuti kavatsen linnavõimud kohtusse kaevata ja nende otsused vaidlustada,» lisas Silves.

Silves pakkus turu ostuhinnaks 30 miljonit krooni, sama suure summa pakkus ka keskturu praegune haldaja AS NT Kaubandus, mille omanik on Mati Kebina.

Investeerida lubasid Silves ja Kebina vastavalt 125 miljonit ja 20 miljonit krooni.

Mati Kebina on varem öelnud, et ei mõista, kas 30 miljonit krooni ühe väikese turu eest on linnavõimude arvates tõesti liiga vähe pakutud. Ka Kebina on lubanud uuel konkursil osaleda.

Nendest kahest suurimast pakkujast pidi parema valima eelmine linnavolikogu oma viimasel istungil. Otsus jäi langetamata, kuna volikogul tekkisid kahtlused Tiiu Silvese firma taustas ja investeerimislubaduste reaalsuses, Kebina 20 miljoni krooni suurust investeeringut pidas volikogu aga liiga väikeseks.

Keskturu erastamiskonkurss kuulutati välja eelmise aasta sügisel, konkursi lõppvooru jõudsid seitse firmat, kelle pakkumused ulatusid 12 miljoni kuni 31,8 miljoni kroonini.

Keskturu alghind oli 6,2 miljonit krooni.

Hetkel kuum