8. aprill 1997 kell 22:00

Vee säästmine hoiab kokku kulutusi

Vee hinna pideva tõusu puhul ei ole vähetähtis veesäästuga saavutatav kokkuhoid. Seda on silmas peetud ka Nordicu tooteperekonda kuuluva uusima toote, kaksikloputusega WC-poti turuletoomisel.

Sphinx Gustavsbergi uus WC-pott NordicDuo on väliskujult sarnane teiste Nordicu sarja kuuluvate pottidega, kuid loputuseks kasutatav veehulk on väiksem.

Kui tavaline pott kasutab ühekordseks loputuseks minimaalselt neli liitrit vett, siis NordicDuo puhul on võimalik valida loputusvee hulgaks ka kaks liitrit.

Topeltklahviga päästemehhanism lubab kasutajal otsustada, kui suurt vee hulka ta soovib. Kahe tilgaga klahvile vajutades on kasutatav veehulk neli liitrit. Ühe tilgaga klahvi puhul on veehulk kaks liitrit.

Poti sisemehhanismidena on kasutatud olemasolevate ventiilide edasiarendusi. Vee pääsu potti reguleerib Fluidmasteri ujukventiil (seda kasutatakse ka teistes Gustavsbergi WC-pottides). Loputusvee hulka määrab tavalise põhjaklapi STD edasiarendus. Oluline on ka, et tavaline põhjaklapp ST ja Duo põhjaklapp STD on omavahel vahetatavad. Sellega saab väheste kulutustega muuta tavalise Nordic WC-poti kaksikloputusega potiks.

Põhjaklapil STD on olemas ka loputusvee jämereguleering, mis võimaldab eelnevalt valida loputusvee hulkadeks kaks ja neli liitrit või kolm ja kuus liitrit.

Hetkel kuum