9. aprill 1997 kell 22:00

Lühiuudised

Norra telefonioperaatorfirma Telenori tütarfirma Telenor Media ostis 40,5 protsenti Balti riikides telefonikatalooge tootva firma Interinfo Finland OY aktsiatest.

51 protsenti aktsiatest kuulub Telecom Finlandile ning 8,5 protsenti on Hansaprindi käes.

Telenor Media on praegu esindatud Rootsis, Poolas, Hispaanias, T?ehhis, Slovakkias ja nüüdsest ka Balti riikides. STARTEL-BNS

Soome mark on olnud üks tugevamaid valuutasid Euroopa Liidu valuutade omavahelisi kursisuhteid reguleerivas mehhanismis ERM, teatas Soome Pank.

«Rahulik hinnaareng ja avaliku sektori defitsiidi alanemine Soomes loovad head tingimused marga stabiilsuse tagamiseks ka tulevikus,» märkis keskpank.

Soome Pank märkis, et inflatsiooni kiirenemist pole oodata ning hinnatõus peaks tänavu jääma kahe protsendi piiresse. STARTEL-BNS

Naftatootmine Leedu lääneosas on tänavu kahekordistunud. Aasta esimese kvartaliga on kolm naftatootjat pumbanud välja umbes 57 000 tonni naftat. Möödunud aasta samal perioodil oli toodang 28 000 tonni. Enim (40 000 t) tootis jaanuaris-märtsis naftat Leedu-Rootsi ühisettevõte Genciu Nafta.

Suurem osa naftast eksporditakse Poolasse ja Lääne-Euroopasse. BNS

Sajandivahetusel tuleb üle poole Hartwalli kontserni käibest välismaalt, kusjuures eriti perspektiivne on Baltic Beverages Holding (BBH), ütles Hartwalli tegevdirektor Jussi Länsiö.

«BBH turupiirkonnas elab umbes 200 mln inimest, kes tarbivad aastas 10--30 liitrit õlut. Usun, et BBH läinudaastane müük ja käive kahe-kolmekordistub lähiaastatel,» ütles Länsiö kompanii aastaaruandes. STARTEL-BNS

USA naftakompanii Amoco ei planeeri Balti riikidesse suuri investeeringuid ning on valmis loobuma ka võimalike naftaleiukohtade uurimise lepingust.

Eelmisel aastal sõlmis Amoco lepingu Lätiga uurimaks Balti mere naftaleiukohti piirkonnas, mida nii Leedu kui Läti peavad oma territoriaalvetesse kuuluvaks.

Amoco esindajate sõnul on nad valmis lepingu ühepoolselt katkestama, kui Läti ja Leedu vaidlusaluse piirkonna suhtes lähiajal kokkuleppele ei jõua. ELTA-ETA

Hetkel kuum