13. aprill 1997 kell 22:00

Rootsi kaubamaja Tallinna

Reinarti sõnul hakatakse Eks-kaubamaja kompleksis müüma koduelektroonikat --telereid, raadioid, SAT-TV seadmeid, mobiiltelefone ja nende varuosi.

BIG Elektroonika Rootsi osapool on teatanud, et Tallinna tehtava investeeringu suurus ületab kümme miljonit Eesti krooni.

BIG Elektroonika osanik Christer Morell ütles Rootsi majanduslehele Dagens Industri, et 70 protsendi Eesti elanike televiisorid ja raadiod vajavad väljavahetamist.

Kaubamaja müügipind on üle 400 ruutmeetri, mis tähendab, et BIG Kaubamaja on Eestis suurim elektroonikakauplus, märkis Reinart. Tema sõnul soovib kaubamaja saavutada esimese tööaasta lõpuks Eesti elektroonikakaupluste hulgas kümneprotsendilise turuosa.

BIG Elektroonika aktsiatest kuulub 72 protsenti kolme Rootsi firmat ühendavale elektroonikamüügi ketile Big ja 28 protsenti võrdselt kahele Eesti eraisikule, kellest üks on Toomas Reinart. Teise osaniku nime ei soovinud Reinart avaldada.

Bigi moodustavad kolm Rootsi firmat Morells Radio & TV, Point ja Rune Johanssons Radio & TV. Bigile kuulub Põhja-Rootsis 16 elektroonikakauplust, mille eelmise aasta käive oli kokku 350 miljonit Rootsi krooni.

Christer Morellile kuulub 50 protsenti Tallinnas ja Pärnus mobiiltelefone müüvast ASist Morell IC.

Morell IC teine osanik on Viktor Siilatsiga seotud AS Info Ettevõtete Grupp.

Toomas Reinart on varem töötanud Morell IC direktorina.

Hetkel kuum