12. mai 1997 kell 22:00

Koondamise abil kasumini

Aprillist alustas Pärnu lihatööstuse juhtkond töötajate arvu vähendamist. Saja kaheksakümnest töötajast on kuu ajaga koondatud juba kakskümmend, aasta lõpuks peaks töötajate lõplikuks arvuks jääma sada.

Ettevõtte äriseis ei anna pankrotiseisust tunnistust, kommenteeris Kärmas konkureerivate lihatööstuste ning ka Pärnu lihatööstuse enda omanike seas levivat kuuldust, nagu läheks Pärnu lihatööstus varsti pankrotti.

Kärmas möönis, et kuigi tööstuse koguvõlg on hetkel 2,3 miljonit krooni, millest miljon ollakse võlgu lihatootjaile, pole keegi võlausaldajatest pankrotihoiatust teinud. «Majandusraskused on ettevõttel igal sügistalvisel perioodil,» märkis Kärmas. «Kevadel olukord muutub, aprillis olime juba kasumis.»

Kuna Pärnu lihatööstus kasutab oma potentsiaalsest tapavõimsusest vähem kui kümnendikku ning vorstitsehhi võimsusest veerandit, suudab ettevõte kasumiga töötada vaid kuus kuud aastas, aprillist septembrini. Ka tänavu jõuti esimest korda kasumisse aprillis, kui kasum ulatus 120 000 kroonini.

Eelmisel aasta lõpetas Pärnu lihatööstus mõnesaja tuhande kroonise kahjumi ning 26,1 miljoni kroonise käibega. Selle aastal loodab ettevõtte juhatus vähemalt nullkasumisse jõuda, kuid lähiaastatel investeerimiseks raha ei kulutata.

Pärnu lihatööstuse omanikud on kaks juriidilist isikut ning 62 talunikku. Kombinaadi bilansiline väärtus on 4,5 miljonit krooni.

Hetkel kuum