21. mai 1997 kell 22:00

Kranich ilmub taas kohtu ette

Heiki Kranichile esitatud süüdistuse üks põhipunkte on, et ta sekkus omavahel tülis olnud firmade rahaülekannetesse. Kranich oli omavoliliselt kandnud Rootsi firma Trendy EWI Group kontolt 33,9 miljonit rubla viimase võlausaldaja kontole.

Sügisel Tallinna linnakohtus alanud kriminaalasja arutelu katkestati, kuna Lääne-Eesti Panga pankrotihaldur Andres Rüütel esitas hagiavalduse Trendy EWI Groupi vastu, kelle kasuks oli kohus pangalt välja mõistnud 3,4 mln krooni. Vandeadvokaat Rüütel seadis kahtluse alla Rootsi firma olemasolu ja taotles sellest tulenevalt nõude kehtetuks tunnistamist.

Lääne maakohus ei saanud pikka aega asuda Andres Rüütli hagiavalduse arutamisele, sest Heiki Kranich oli esitanud taotluse enda kaasamiseks protsessi kolmanda isikuna. Nii Lääne maakohus kui Tallinna ringkonnakohus jätsid Kranichi taotluse rahuldamata. Menetlusluba ei andnud ka riigikohtu loakogu.

Mais jõudis taas kohtusaali Lääne-Eesti Panga ja Trendy EWI Groupi vaidlus. Lääne maakohtust kinnitati eile, et kohtunik Aita Rajavere teeb otsuse teatavaks täna.

Hetkel kuum