27. mai 1997 kell 22:00

Korterite valdajad ähvardavad ETKd piketiga

Narva maantee 9 ühe korteri valdaja, korvpallitreeneri Jaak Salumetsa sõnul andsid elanikud erastamistaotluse sisse juba eelmise aasta lõpus, samuti on elanikud tasunud kõik erastamisega seotud kulud.

«Alguses andis ETK lubadusi, et korterid saavad erastatud veebruarikuuks,» lausus Salumets. «Ilmselt venitavad nad sellepärast, et ootavad valitsuse kukkumist või erastamisseaduse muutmist, et ikkagi korterid erastamata jätta.»

Samas ütles Salumets, et ei usu, et korterivaldajate piketeerimine reedese koosoleku ajal korterite erastamisele oluliselt kaasa aitaks.

ETK korterite erastamisega tegeleva ASi ETK Majad juhataja Peep Ratase sõnul on ETK-le kuuluvate eluruumide erastamine kulgenud plaanitud tempos. «Oleme elanikele teatanud, selle aasta lõpuks viiakse ETK korterite erastamine lõpule,» ütles ta. «Erastamist ei saa teha ülepeakaela, sest ETK-l on tulnud lahendada hoonete invertariseerimise, hindamise ja maa kasutusõigusega seotud probleemid.»

Ratas kinnitas, et ETK pole korterite erastamist peatanud ega kavatse ka seda teha. «On aga teatud hulk korterivaldajaid, kes ei taha meie otsustest aru saada ja kes justkui peavad end välja elama, korraldades pikette ja saates kõrgematele instantsidele protestikirju,» rääkis Ratas.

ETK juhatuse esimehe Jüri Miksi sõnul on korterite erastamine veninud asjaajamise bürokraatlikkuse tõttu. «ETK on võtnud vastu poliitilise otsuse need korterid erastada ja selle juurde me ka jääme,» kinnitas ta.

ETK eluruumide erastamine algas selle aasta alguses ja praeguseks on 230 korterist erastatud ligi 100. ETK-le kuuluvate korterite turuväärtus on Ratase sõnul umbes 40 miljonit krooni. Jaanuari alguses välja käidud veksli järgi lubas ETK eluruumide erastamise lõpetada selle aasta keskel.

Hetkel kuum