8. juuni 1997 kell 22:00

Lihakombinaadi omanikke huvitasid aktsiaostud

See oli korraline üldkoosolek eesmärgiga kinnitada aastatulemused ja jaotada kasum. Kogu kasum otsustati anda investeeringuteks ja järele jääv osa paigutada reservfondi. Meid rõõmustas, et aastakasum oli 4,3 miljonit krooni ja me täitsime püstitatud eesmärgid.

Usun, et see on üldine loidus, milles on oma osa ka ajakirjandusel, kes on kohati põhjendamatult Rakvere lihakombinaati kritiseerinud. Vaatasin ka ühte Äripäeva juhtkirja, kus ma isegi Äripäevale ja kirjutajatele kaasa tundsin. See oli kirjutatud nii huvitavalt: «Kahju, et kombinaat oma margi täis tegi ning ebameeldiv sisetehingute hõng varjutab positiivse teate Riia firma ostmisest.» Minu jaoks oli see kummaline avaldus.

Kohtusime väärtpaberiinspektsiooni inimestega ja pärast seda ütles härra Jakobson BNSi teates, et pretensioone Rakvere lihakombinaadi vastu neil pole. Võin siit järeldada, et küllap üritas ajakirjandus seda asja niiviisi üles puhuda ja kellegi kasu oli siin mängus.

Minule ja meie inimestele tegi meelehärmi see, et ma teadsin, et see info ei saa siit lekkida, kuna peale minu siin majas seda informatsiooni kuni teate avaldamiseni praktiliselt ei teatud.

Praegu suhtleme börsiga peaaegu iga päev ja kogu aeg selgub, et me oleme ikka millegi vastu eksinud. Need on kummalised seadused ja arusaamised, mis ütlevad, et kui on otsus kellegi aktsiate ostmise kohta vastu võetud, siis peaks sellest kohe börsile teatama. Kuna tehing pole veel toimunud, saab konkurent ju sellest teada ja pakub meie pakkumuse üle. Ma usun, et saame veel börsiga kokku ja arutame, kuidas neid asju normaalseks saada.

See on lihatööstuses täiesti normaalne asi. See võib olla tingitud liha hinna tõusust ja müügihindadest. Eelmisel aastal tõusis liha hind 19 protsenti, väljamüügi hind vaid 3,4 protsenti. Siit on kõigil pilt olemas.

Hetkel kuum