11. juuni 1997 kell 22:00

Ehitusfirma Feer läheb Ukrainasse

Kollo sõnul peetakse ukrainlastega läbirääkimisi ehitusobjektide üle. Praegu otsib Feer Eestist Ukrainasse projektijuhte.

ASi Feer turundusjuhi Hannes Saarsoo sõnul ei ole veel otsustatud, mis vormis firma Ukrainas tegutsema hakkab. Võimalikud on Feeri filiaal, esindus, tütarfirma või ühisettevõte, loetles ta.

Saarsoo ütlusel kaasas Feer Ukrainas tegutsemiseks investori Lääne-Euroopast.

Aprilli lõpus moodustas Feer kahasse soomlastega Moskvas tütarfirma LF Rakennus OY, mis hakkab peale Moskva tegutsema ka Lätis ja Leedus. Moskvas loodab Feer jõuda esimeste ehitusteni selle aasta suvel, tänavuseks tütarfirma käibeks Moskvas prognoosib Feer 30 miljonit krooni.

Moskvas ehitava Tartu ASi Ehitusfirma Rand & Tuulberg nõukogu esimees Aivar Tuulberg lausus, et Venemaa ja Ukraina mastaapide jaoks on Eesti ettevõtted pisikesed.

Enamik Eesti firmasid teeb suurematele alltöövõttu või müüb lihtsalt tööjõudu, rääkis Tuulberg. Kindlasti on aga Ukraina arenev turg, kommenteeris ta Feeri kava Ukrainasse minna.

Eesti ettevõtetest tegutsevad Ukrainas Kalev, Hiiu Kalur, Flora, Standard, Rannila Profiil jt. Eesti ja Ukraina vahel on sõlmitud vabakaubandusleping.

Feeri mullune käive oli 75 mln krooni ja kasum 2 mln krooni. Tänavune käibeprognoos on 110 mln ja kasumiprognoos 3 mln krooni.

Hetkel kuum