3. juuli 1997 kell 22:00

Kloostrimetsas valmivad eramud

Mitmed kinnisvarafirmade esindajad on Äripäevale kinnitanud, et Vilba projekti rahastab ?veitsi suurärimees Aleksander Kofkin. Vilba väitel ei ole Kofkin juriidiliselt projektiga seotud. Vilba sõnul ei ole tähtis, kes projekti rahastab, olulisemaks peab ta head äriideed.

«Ostsime 7,8 hektarit maad eraisikutelt. Ostuhind jäi alla 150 krooni ruutmeeter. Projekti kohaselt ehitatakse maatükile majad, paarismajad ja ridaelamuboksid ligi sajale perele. Majade ehitusmaksumus on 800 000 kuni 1,2 miljonit krooni. Kruntide suurus on kuni üheksasada ruutmeetrit,» ütles Vilba.

Vilba sõnul peaks detsembrikuus valmima kolm-neli esimest näidismaja. Esimene kahekümnest ehitisest koosnev terviklahendus koos haljastuse ja kommunikatsioonidega valmib 1998. aasta maikuus. «Majade ehitamisel lähtutakse põhimõttest, et koos elamuga omandab ostja heakorrastatud ja infrastruktuuriga ümbruse,» ütles Vilba.

Infrastruktuuri koosseisu kuuluvad teed ja haljastus, laste mängu- ja spordiplatsid, teenindus-kaubanduskeskus. Piirkonnas tagatakse hoolde- ja turvateenuste osutamine. Eluasemeprojekti tutvustamine avalikkusele on planeeritud septembrikuusse, hetkel on juba huvi tundnud üle poolesaja inimese, lisas Vilba.

Koos OÜ Wicomiga rajab Kloostrimetsa elamuid ka AS Polacy Ehitus. OÜ Lepiku Kinnisvarahoolduse tegevdirektori Kaarel Rohtla sõnul mõistsid nemad juba ammu, et Kloostrimetsa läheb elamiskohana hinda. «Moodustasime osaühingu ja tegeleme kruntide ostmise ja müümisega. Paralleelselt moodustasime kõrvale ASi Polacy Ehitus, mis ehitab välja vaadatud krundile maja,» rääkis Rohtla.

Krundi omanik saab kohe ehitaja ja arhitektiga kokku leppida, millist maja ta soovib. «Kui klient soovib, disainime sisekujunduse kuni laudlinani välja,» ütles Rohtla. Ruutmeetri hind jääb majades 9000--10 000 krooni vahele. Maa eest maksab ostja eraldi.

OÜ Lepiku Kinnisvarahoolduse ühe osaniku Toomas Uustani kinnitusel on kõikidel majadel kommunikatsioonid kuni krundi piirini olemas. Ostja tasub ainult vee, kanalisatsiooni ja elektri liitumistasu. «Koos kohalike külaelanikega moodustasime osaühingu, mis ehitas uue puurkaevu. Ka Vilba saab sealt vee, kui ta soovib,» ütles Uustani.

Rohtla sõnul on ühekordne vee- ja kanalisatsiooni liitumistasu ostjale 25 000 krooni.

Praegu ei ole soovijatel siiski võimalik OÜ Lepiku Kinnisvarahoolduse kaudu endale Kloostrimetsas maja soetada, sest Rohtla sõnul on kõik krundid peale ühe välja müüdud. «Eellepingud on sõlmitud,» kinnitas Rohtla.

Rohtla sõnul plaanib Lepiku Kinnisvarahooldus igal aastal müüki panna 15--20 krunti. Nüüdseks on välja vaadatud 100 hektarit maad, mis jagatakse eri suurusega kruntideks.

«Kaksteist krunti müüdi ära hinnaga kuni 250 krooni ruutmeeter. Uued krundid sellest hinnast allapoole ei lähe, kuid ei tõuse üle 300 krooni ruutmeeter,» ütles Rohtla.

«Ostjal on võimalus soetada endale Kloostrimetsas elamu, kui ta aegsasti Lepiku Kinnisvarahooldusse krundi ja elamu soovist teatab,» lubas Rohtla.

Hetkel kuum