13. juuli 1997 kell 22:00

Miljon dollarit Sillamäe bussijaama

Sillamäe aselinnapea Aleksandr Kanev ütles, et 6000 m² suuruse kompleksi ehitamisse plaanib Silton-Trade investeerida umbes miljon dollarit. Ehitustööd kavatseb firma alustada selle aasta 1. septembril ja lõpetada 1. detsembril. Koos bussijaama, bensiinijaama ja kiirtoitlustuspunktiga hakkavad kompleksi kuuluma ka kauplus ja autoteenindus.

Kanev ütles, et esialgu hakkab Silton-Trade bussijaama hoonet rentima. Pärast ehitamise lõppu ja kompleksi käivitamist saab firma lepinguprojekti kohaselt hoonete omanikuks. Praegu on Sillamäe bussijaama hoone munitsipaalomanduses.

Eelmistel aastatel rentis bussijaama Sillamäe firma AS Motor V, kes loobus Kanevi sõnul rendist eelmise aasta lõpus, kui linnaeelarve oli juba kinnitatud. Rahapuuduse tõttu ei saaks linn hoone majandamisega hakkama ja sellepärast võeti vastu otsus anda jaam rendile mõnele kütusefirmale.

Kanevi sõnul pidas Sillamäe linnavalitsus läbirääkimisi hoone rekonstrueerimiseks ka firmaga Alexela, kelle bensiinijaam asub Sillamäe bussijaama lähedal, kuid lepinguni osapooled ei jõudnud.

Kompleksi kogu kasumit hakkab Kanevi sõnul saama AS Silton-Trade. «Linn saab ilusa bussijaama ja mõned uued töökohad,» ütles ta. «Linnavalitsuse tulu kompleksist on ainult selle töötajate maksud linnaeelarvesse.»

Kanevi andmetel on AS Silton-Trade Venemaa kapitalil põhinev firma ning töötab kütusefirma Lukoil ametliku frantsiisipartnerina.

Hetkel kuum