15. juuli 1997 kell 22:00

Kasarmust sai pank ja hotell

Asukoht:- Kuressaare Tallinna tn 15

Tellija:- Barclay kinnisvarafond

Peatöövõtja:- AS Saare Erek

Alltöövõtjad:- AS EBC, AS Kuressaare Ehitus, AS Vilmark

Projekteerijad:- OÜ ITC MCM, AS Sille, AS Kuressaare Kommunaalprojekt

Ehituse kestus:- jaanuar 1997--juuni 1997

Ehituse maksumus:- 8 mln krooni

Kuressaares Tallinna tn 15 asuva kinnistu viimase poolsajandi valdaja ja kasutaja polnud hoonesse suhtunud heaperemehelikult. Kasarmuna kasutatud hoone kõige mahukamaks remonditööks sel perioodil oli ilmselt vihmavee läbijooksukohtade likvideerimine.

Maja vihmaveesüsteemi ümberehituse käigus oli uus torustik robustselt raiutud läbi ilusate atika ja karniisi dolomiitdetailide. Hoone konstruktsioonide avamisel renoveerimistööde käigus selgus, et säilitada on võimalik ainult massiivsed paekivimüürid, mis tuli nende laialivajumise vältimiseks omavahel ankurdada. Nii hoone keldrikorrus kui esimene korrus said pehkinud puitlagede asemele uued monoliitsed raudbetoonvahelaed teraskandetaladel. Samuti tuli välja vahetada täielikult amortiseerunud katusekonstruktsioonid. Ümberehituse käigus sai katust veidi tõstetud -- nii osutus võimalikuks võtta kasutusele ka hoone mansardkorrus. Maja tagafassaadi külge püstitati hoonega sobivas proportsioonis ja stiilis juurdeehitus.

Maja esifassaad taastati vanal kujul -- dolomiitosad puhastati, lagunenud detailid asendati. Samuti taastati metallist varikatus ja rõdupiire peasissekäigu kohal. Maja hoovipoolse fassaadi ilmestamiseks paigaldati ka sinna esiküljega analoogilistest dolomiitdetailidest karniis ja sissekäigu kohale varikatus.

Hetkel kuum