22. juuli 1997 kell 22:00

BBH suurendab turuosa Baltimaades

Hansa Investments (HI) ja Baltic Beverages Holding (BBH) osalevad Baltimaade suurima õlletootja Utenos Gerimai baasil loodavas ühisettevõttes, teatas BBH aktsionär Hartwall.

Soome Hartwallile ja Norra-Rootsi Pripps Ringnesile kuuluv BBH ning Hansa Investments ja Utenos Gerimai loovad ühisfirma, kuhu BBH ja Hansa Investments investeerivad 12,5 miljonit dollarit. Utenos Gerimai investeerib uude ettevõttesse oma varad ja kaubamärgid. 50% uue firma aktsiatest jaguneb BBH ja HI vahel ning 50% jääb Leedu õlletootjale.

1977. aastal asutatud Leedu õllefirmas töötab 800 inimest. Utenose tootmisvõimsus on 70 miljonit liitrit õlut ja 20 miljonit liitrit karastusjooke aastas. Talle kuulub ka linnasetehas, mille aastatoodang on 12 000 tonni.

1994. a ostis BBH vähetuntud Leedu õllefirma Kalnapilise, muutes selle potentsiaalseks turuliidriks. Kuna Utenos on ainus, kes võib takistada Kalnapilise tõusu turuliidriks, on ta BBH-le strateegilise tähtsusega.

Utenose aktsiate müümise korral BBH-le võivad kerkida üles monopoliga seotud probleemid, sest BBH turuosa Leedu õlleturul kasvaks 60 protsendini.

BBH usub idaturu võimalustesse, sest ei baltlased ega venelased joo kolmandikkugi skandinaavlaste, rääkimata sakslaste joodavast õllekogusest. «Meie eesmärk on tõsta seal õlletarbimine lähiaastail Põhjamaade tasemele,» sõnas BBH tegevdirektor Henrik Therman. See tähendab, et aastatarbimine inimese kohta peaks kasvama praeguselt 15--35 liitrilt 80-le.REUTER-BNS-KL-ÄP

Hetkel kuum