31. juuli 1997 kell 22:00

Nõudlikule tarbijale lisavõimalustega GSM

Uuematest GSMidest sobib aktiivsele mobiilikasutajale näiteks seni kõige põhjalikuma tarkvaraga Ericsson GH 688, mis on maailmas esimene eestikeelse menüüga GSM-telefon. GH 688 on paslik inimesele, kes oskab ja tahab kasutada kõiki võrguoperaatorite pakutavaid teenuseid ning huvitub telefoni lisafunktsioonidest. GH 688 on järg 388-seeria mudelitele. Väliselt GH 388-le sarnase telefoni ekraan on viimasest 40% suurem, muudatusi on nuppude asetuses. Uudiseks on konverentskõne võimalus, kus kuni kuus osalejat saavad ühel ajal kõnelda. GH 688 on valmis ka operaatorite poolt pakutavateks tulevikuteenusteks, nagu kahe erineva telefoninumbri kasutamise võimalus ühel SIM-kaardil, kõne maksumusega seotud funktsioonid jne.

Mingil määral on Ericsson 688ga võrreldav Nokia uus mudel 3110, mis on 1611st väiksem ja 8110ga võrreldes funktsioonidelt veidi «ära nuditud». Kergelt kaarja disainiga Nokia võimaldab andmekaardi abil saata fakse, datat, e-mail'e.

Nokia toodete seast leiavad lisafunktsioonide kasutajad loetava ja ülevaatliku menüü ning suure ekraaniga funktsionaalse Nokia 2110i ja Nokia 8110. Viimased mudelid erinevad üksteisest akutüübilt. Nokia 2110i-l on Ni-MH- (nikkel-metallhüdriid) aku, 8110-l aga vastupidavam Li-ioonaku.

Populaarseim GSM tarbijate seas on lihtne, vaid rääkimisvõimalust pakkuv Nokia 1611, millega saab saata ka lühisõnumit SMSi.

Siemensi mobiilidest on lihtne telefon S4. S4 Poweri funktsioonid, mõõtmed, kaal ja lisaseadmed on samad, mis S4-l, vahe on akus. Poweri võimsam aku annab pikema kõne- ja ooteaja. Philipsi telefonidest täidab põhiülesandeid Philips Fizz. Fizzist suurema ekraaniga, kuid väiksem ja kergem on Philips Spark. Uudse võimalusena on Sparkil telefoninumbri häälvalimine. Piisab vaid öelda, kellega soovite rääkida ja telefon võtab ise ühenduse. Telefoni võib kasutada suure või väikese SIM-kaardiga. Spark on võimeline andmesideks ja faksiühenduseks, samuti saadab ja võtab vastu lühisõnumeid. Motorola toodetest on madala hinnaklassi telefon Motorola d460, mis on lihtne, kerge, korraliku kõne- ja ooteajaga. Lisafunktsioonid on olemas.

Hetkel kuum