10. august 1997 kell 22:00

Oma leivakott kulub Peipsi ääres ära

- Peipsi põhjarannikule sõitja peab leppima tagasihoidlike söömisvõimalustega, sest kõrgetasemelist restorani sealt ei leia. Paljud restorani nime kandvad söögikohad väärivad pigem heatasemelise söökla nimetust, seega ei tasu nimest ennast eksitada lasta.

Hinnatasemelt jäävad praed restoranides enamasti 20--40 kr vahele, supid maksavad kuni 10 kr. 0,5 l Saku Originaali maksab 15 kr ja klaas mahla 6 kr.

Soovitada võiks hiljuti avatud väikest restorani Provints Iisakul, kus toidud on maitsvad ja rikkalikult garneeritud ning teenindamine meeldiv. Nädalavahetustel korraldatakse seal ka tantsuõhtuid. Pilet maksab diskole 25 ja ansambli esinemise korral 35 kr. Samas on söögikohta raske leida, kuna ühtegi silti ega viita välja pandud pole. Restoran asub Jõhvi--Tartu maantee lähedal Kikka äri kõrval. Selle leidmiseks võib abi küsida ka kohalikelt elanikelt.

Avinurme kanti jõudes saab meeldivalt einestada Põrna kõrtsis, kust võib leida ka öömaja. Põrna kõrtsis organiseeritakse toitlustamist kuni 150 inimesele. Üürida saab kaminasaali, mis maksab 150 kr tund, või kogu maja 1000 kr ööpäev. Kõrts asub Rakvere-Avinurme maantee ääres.

Enamik söögikohti jääbki ööbimispaikade juurde. Puhkekeskuses Suvi pakutakse kõhutäit hommikul kella 9st kuni öösel kella 2ni. Restorani nime kandvale sööklale lisaks on puhkekeskuses baar, mõnes kallimas toas ka miniköök.

Restoran tegutseb ka Uusküla puhkebaasis.

Kauksi puhkeküla söökla töötab vaid paar tundi hommikul, lõunal ja õhtul. Väljastpoolt asutus eriti usaldusväärset muljet ei jäta ja soovi sisse astuda ei teki. Söögikoht meenutab igati puhkekeskuse sööklat 20 aastat tagasi. Kõrvalasuvas baaris müüakse aga vaid jooke ja maiustusi (vähemalt testipäeval oli see nii).

Kohalikes väikebaarides ja kohvikutes müüakse enamasti poolfabrikaatidest valmistatud roogi, mille hind jääb 20 kr piiridesse.

Mõnes kohas saab süüa vaid ettetellimisel (näiteks Niinsaare matkamaja). Mitmel pool puudub söögikoht hoopiski.

Kauplused on enamasti avatud hommikul 9st kuni õhtul 20--21ni, pühapäeval poole päevani. Paljudes väikestes külakauplustes on tagasihoidlik kaubavalik, seepärast tuleb kasutada juhust, kui teele satub veidi suurem pood.

Kaasa tasuks võtta grillahi, siis on isetegemise võimalus alati käepärast. Mingil juhul ei tohi maha jätta grillsüsi, kuna ööbimiskohtades müüakse heal juhul vaid lõkkepuid.

Enne reisi võiks söömisvõimaluste kohta informatsiooni küsida turismiinfopunktist. Sealt antakse usaldusväärset teavet ka orienteeruvate hindade ja söögikoha taseme kohta. ÄP

Hetkel kuum