10. august 1997 kell 22:00

Peipsi põhjarannikul saab matkaja öömaja endistes puhkebaasides

- Peipsi põhjarannikul reisides ei peaks öömajaga probleeme tekkima, kuna järveäärne piirkond on palistatud nõukogudeaegsete puhkebaasidega. Tõsi küll, erilist luksust seal oodata ei maksa. Suurem osa senitegutsevatest puhkebaasidest on renoveerimata ja endisaegse sisustusega, paljud ka mahajäetud ja rüüstatud.

Tagasihoidlikumates majutuskohtades maksab ööpäev alates 50 kr. Uusküla puhkebaasis saab üürida 2 magamistoaga jahimaja, mis maksab 2000 kr ööpäev.

Osa turiste majutavatest puhkekeskustest on maantee äärde viidad välja pannud, öömaja otsijaid ei saadeta enamasti tagasi aga kuskil. Siiski võiks enne reisi kohad broneerida, sest üksikutel suvepäevadel võivad mõnes paremas majutuspaigas kõik voodikohad hõivatud olla.

Jõhvist 25 km kaugusele jääb Niinsaare matkamajaja, mis asub suurtest maanteedest eemal maalilise järve kaldal. Matkamajas maksab voodikoht 75 kr ööpäevas, koht kämpingus 50 kr. Arvestada tuleb aga seda, et süüa saab seal vaid ettetellimisel, mitme kilomeetri raadiuses pole ka kauplust. Kui söök omal kaasas, võib kasutada kööki, kus on olemas külmkapid.

Remnikul Peipsi järve ääres saab ööbida puhkekeskuses Suvi, kus kahekohaline tuba miniköögiga maksab 600 kr ööpäevas. Ilma köögita kahekohaline tuba makasab 500 kr. Hostel-tüüpi majades tuleb öö eest ühe inimese kohta tasuda 50--60 kr, kui linad endal kaasas, siis 10 kr vähem.

Oonurme turismitalu Tudulinna vallas pakub ööbimisvõimalust üle 100 aasta vanas koolimajas. Ühe voodikoha maksumus koos hommikusöögiga on 125 kr.

Puhkekeskuste juurde lubatakse püstitada ka telki, selle eest tuleb tasuda paarikümne krooni ringis. Kauksis on telklaager, kus ühe täiskasvanu ööpäev maksab15 kr, lapsel 10 kr, auto eest tuleb tasuda veel 15 kr.

Loomulikult on järve ääres hulgaliselt sobivaid telgi püstitamise kohti, kuid maanteest järve poole on telkimine keelatud. «Metsikult» telkijaid käib aeg-ajalt kimbutamas politsei.

Hetkel kuum