14. august 1997 kell 22:00

Vene toll ei avalikusta kanakoibade arestimise põhjusi

Peale selle taotleb Eesti saatkond Vene võimudelt ühe autojuhi lõppenud viisatähtaja pikendamist või maalt väljasõidu luba. Venemaa seaduste järgi peaks seda tegelikult tegema maale kutsuja.

Kolmapäeval jõudsid Moskvas ligi kaks nädalat tolli laoplatsil elavate autojuhtideni abipakid Eestist ning kanakoivad tellinud Venemaa armee ja laevastiku toetamise fond maksis auto-juhtidele toetuseks 30 000 rubla. Samuti käisid juhtide juures uuesti Eesti saatkonna esindajad ja tõid neile pesuvahendeid, ajalehti ning muud normaalseks eluks vajalikku.

«Saatkonna inimesed pakkusid ka välja, et nad pesevad meie pesu ära, kuid me palusime vaid tuua mõned pesukausid ja pesupulbrit,» rääkis ühe arestitud veoauto juht Vello Vaalmäe.

Arestitud autode juhtide andmeil pole armee- ja laevastiku fond enam kaubast huvitatud.

«Neljapäeval helistasin Vene tolliinspektuurile, ning sealt öeldi mulle, et kanakoibadele on leitud uus ostja. Toll ootab nüüd endale tollimaksude ülekandmist, see jõuab ehk esmaspäeval-teisipäeval kohale -- siis peaks olukord lahendatud olema,» märkis aresti tõttu autosid kaotanud ASi Powertrans juhataja Sven Arja.

Hetkel kuum