21. august 1997 kell 22:00

Hoiupanga nõukogu uueks juhiks kinnitati Aare Kilp

Aare Kilp ütles, et ei taha anda avalikult mingeid lubadusi enne ametisse asumist.

Kilbi sõnul ei sea pank põhieesmärgiks bilansimahu kasvu, vaid suurema efektiivsuse. Seetõttu loobub pank järk-järgult ebaefektiivsetest harukontoritest.

Kilbi esimeseks sammuks ametisse asudes saab suure tõenäosusega panga tegevuse laiendamine naaberturgudele, Lätti, Leetu, Venemaale ja Ukrainasse.

Mullu juhtis Kilp Eesti Kindlustuse erastamist ja uute tütarfirmade loomist. Hoiupanga juhatuse liige on Kilp alates 1996. a märtsist.

Aare Kilp sündis 26. oktoobril 1966. aastal. Lõpetas Tartu 2. keskkooli ja 1991. a cum laude Tartu ülikooli majandusteaduskonna majandusküberneetika erialal.

Aare Kilp on vabaabielus. Tal on kolm last.

Hoiupangas alustas Kilp tööd 1993. a laenuosakonna spetsialistina. Hilisema laenuosakonna juhatajana oli Kilp üks Hoiupanga ülesehitajaid. Kilp on läbinud panganduskoolitused Saksamaal ja Inglismaal ning EBRD finantsjuhtimiskoolituse Austrias.

Olari Taal jätkab ise Hoiupangas tööd väiksema koormusega kui seni. Ta ütles, et jätkab Hoiupangas tegevust, kuna on huvitatud Hoiupanga heast käekäigust. Taali isiklikul väärtpaberikontol oleva 1% Hoiupanga aktsiate väärtus on 37 mln kr.

Taali sõnul pole Hoiupangal lähemas tulevikus kavas alustada liitumisläbirääkimisi mõne teise Eesti pangaga. Tema sõnul oli Tööstuspanga liitmine Hoiupangale hea õppetund, mis näitas, et seoses kahe panga liitmisega läks osa Tööstuspanga kliente üle konkureerivatesse pankadesse. Taali sõnul ei saa tõsiseks pidada sahinaid, et Hoiupanga suuraktsionär Swedbank panga alla neelab.

Hetkel kuum